Vaata peasisu

EAS avas uue digitaliseerimise toetuse

EASi ja KredExi ühendasutus
30. mai 2019
2 min

Alates 30. maist saavad tööstusettevõtted taotleda Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusest (EAS) automatiseerimiseks ja digitaliseerimiseks mõeldud toetust, mille eesmärk on julgustada tööstusettevõtjaid investeerima digitaalsete tehnoloogiate ja robotite kasutuselevõttu ning automatiseerimisse. Toetuse suurus on maksimaalselt 200 000 eurot ja toetusmäär 10%-50%.

EASi ettevõtluse keskuse juhi Tanel Rebase sõnul on tööstuse digitaliseerimine Eesti majandusarengut silmas pidades vältimatu samm. “Sisuliselt tähendab tööstuse digitaliseerimine uute tehnoloogiate enda kasuks tööle panemist ja masinate integreerimist terviklikuks süsteemiks, et väheneksid kulud ja suureneksid tulud,” rääkis Rebane.

Uue digitoetuse taotlemise eelduseks on digidiagnostika läbimine. „Alates oktoobrist on EAS toetanud tööstusettevõtetes digidiagnostika läbiviimist, mille tulemusel saab ettevõte teekaardi, mis aitab mõista, kuidas oleks võimalik oma tootmisprotsesse tõhusamaks muuta ja kui palju ettevõte muudatustest rahaliselt võidaks. Nüüd lisandub sellele loogilise jätkuna digitoetus,“ selgitas Rebane.

Digitoetus võimaldab rahastada diagnostika käigus oluliseks peetud ja kõige parema investeeringu tootlusega lahenduste kasutuselevõttu. Toetust on võimalik saada tööstusettevõtetel digitaliseerimise ja automatiseerimise projektidele ning toetavate tegevuste alla kuuluvad näiteks robotite integreerimine äriprotsessidesse, tootmisseadmete ühendamine võrku ning pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt, tarneahela protsesside planeerimise ja materjalivoogude prognoosimise lahenduste väljatöötamine ning juurutamine.

RAIT Faktum Ariko poolt 300 tööstusettevõtte hulgas läbi viidud küsitluse kohaselt on Eesti töötleva tööstuse ja mäetööstusettevõtetest digitaliseerinud oma tootmisprotsesse 24 protsenti ettevõtetest. “Arenguruumi on, kuid digitaliseerimise vajadusest saadakse aina paremini aru. Üle poole Eesti tööstusettevõtetest on näidanud üles soovi alustada või jätkata tootmisprotsesside digitaliseerimisega järgmise kahe aasta jooksul. Kui me soovime eksporditurgudel konkurentsivõimet tõsta, siis muud võimalust ka ei ole,” rõhutas Rebane.

Jaga postitust

Tagasi üles