Vaata peasisu

EAS avas turismiettevõtjate ärimudelite arendamise koolitusprogrammi

EASi ja KredExi ühendasutus
18. oktoober 2017
3 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) kutsub majutusettevõtete ja erasektori turismiatraktsioonide juhte koolitusele, mille käigus omandatakse uusi teadmisi teenuste disainiks, innovatsiooniks ja ärimudeli uuendamiseks.

„Koolituse ja mentorluse ning neile järgneva toetusega soovime aidata turismiettevõtjatel leida uusi tuluteenimise võimalusi,“ selgitas EASi turismiarenduskeskuse direktor Tarmo Mutso. Ta rõhutas, et ärimudelite arendamise toetus ei ole klassikaline investeerimisabi, mis aitab osta puuduolevaid asju. „Ootame, et juba tegutsevad ettevõtted analüüsiksid põhjalikult oma tegutsemispõhimõtteid ning neid uuendades arendaksid teenuseid rahvusvahelisele turule ja maksujõulisematele klientidele,“ lisas ta.

Koolitusprogrammi raames analüüsivad ettevõtjad põhjalikult kõiki ettevõtte juhtimises olulisi teemasid – sihtgrupid, pakkumised, tuluvood, kulustruktuur – ja mõtlevad neist lähtudes läbi oma teenuste disaini. „Lahendused tulevad ning peavadki olema erinevad: mõne ettevõtte jaoks võib läbimurdeks olla unikaalne tehnoloogiline lahendus, mõne jaoks roheline innovatsioon, kellegi jaoks ressursside tõhus kasutamine,“ iseloomustas Mutso. „Ettevõtte võimalusi kaaludes ja parimal viisil kombineerides tekivad lahendused, mis eristuvad ja mida teistel on raske kopeerida,“ jätkas ta.

Ärimudelite arendamise koolitus ja mentorlus on eeltingimus ärimudelite rakendamise toetuse taotlemiseks. Toetust saab taotleda jooksvalt, iga ettevõte omas tempos, kui koolituselt tulles konkreetne projektiplaan esitamiseks valmis.

Ärimudelite arendamise koolitus on kahepäevane ning toimub 6.-7. novembril Tallinnas ja 4.-5. detsembril Tartus. Grupikoolituse maht on 16 akadeemilist tundi, millele järgneb ettevõttepõhine mentorlus mahus 6-15 tundi. Koolituse korraldab EASi partner BDA Consulting. Koolitajaks on Jeroen Bosman Hollandi ettevõttest BusinessModels Inc, pikaajalise kogemusega ärimudeli innovatsiooni ja teenusedisaini koolitaja turismisektoris, kellest saab ka üks välismentor. Mentorid tegelevad turismiettevõtete ärimudelitega neljal peamisel teemal: uued turud, teenuste disain, tehnoloogiline innovatsioon ja protsesside innovatsioon. Mentoriteks on teiste seas äriingel ja riskiinvestor Heidi Kakko, teenusedisainer Kaarel Mikkin, innovatsioonijuht Andra Larin ja eduka veebikeskkonna Like a Local asutaja Ülane Vilumets. Nimekiri täieneb vastavalt ettevõtte soovile, olenevalt sellest, kui spetsiifilist mentorlust soovitakse.

Koolitusele on oodatud majutusettevõtjad ja erasektori turismiatraktsioonid, kes on väikese või keskmise suurusega ettevõtjad, registreeritud äriühinguna ning valdkonnas tegutsenud vähemalt 36 kuud.

Turismi uute ärimudelite koolituse, mentorluse ja neile järgneva eesmärk on täidetud, kui uute võimaluste rakendamine tulu teenimiseks parandab märgatavalt ettevõtte majandustulemusi ja kasvatab investeerimisvõimekust.

Järgmine ärimudelite arendamise koolitus toetuse taotlemist ettevalmistava tegevusena on kavandatud 2018 teise/2019 esimesse poolde. 2018. aastal on kavas ärimudelite arendamise koolitus ka laiemale sihtgrupile. Koolitusprogramm ja toetus on avatud aastatel 2017-2021 ning seda kaasrahastavad Euroopa Regionaalarengu Fond ja Euroopa Liit.

Lisainfo:

Tarmo Mutso
EASi turismiarenduskeskuse direktor
[email protected]

Jaga postitust

Tagasi üles