Vaata peasisu

EAS avas taotlusvooru klastrite arendamiseks

EASi ja KredExi ühendasutus
28. november 2018
2 min

27. novembril avas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) järgmise klastrite toetuse vooru, mille eesmärk on ettevõtete koostöö suurendamine rahvusvahelise konkurentsivõime parandamiseks.

EASi toetuste keskuse direktori Monica Hankovi sõnul soodustatakse toetusega klastri ja tema partnerettevõtete arendus- ja ühisturundustegevusi nutika spetsialiseerumise kasvualades, milleks on IKT, tervisetehnoloogiad ja ressursside väärindamine.

„Toetuse tulemusena ootame, et klastrid oleksid rahvusvaheliselt konkurentsivõimelisemad ja soodustaksid erinevate majandusharude põimumist. Oluline on ka olemasolevate väärtusahelate tugevnemine või uute tekkimine ning ettevõtete suurem innovatsioonialane koostöö haridus- ja teadusasutustega,“ selgitas Hankov. 

Rahastusperioodi 2014–2020 esimeses voorus toetati 12 klastri tegevust kogusummas 5,4 miljonit eurot.

Klastrid on välja toonud, et toetus on aidanud neil kasvada organisatsioonina, ettevõtetel arendada koostöövõrgustikke ning ettevõtete juhid partneritena on klastriprojekti lõppedes võimekamad.

Toetust saavad taotleda Eesti mittetulundusühingute ja sihtasutuste registrisse kantud mittetulundusühingud või sihtasutused. Ühe projekti kohta eraldatakse maksimaalselt 600 000 eurot ja finantseerimise piirmäär on kuni 50% abikõlbulikest kuludest. Toetusega kaetakse klastri arendus- ja ühisturundustegevuste läbiviimist ja koordineerimist ning samuti toetatakse klastri rahvusvahelise nähtavuse tõstmist.

Taotlusvooru eelarve on 3 miljonit eurot. Taotlusvoor avati 27. novembril ning taotlusi saab esitada kuni 7. jaanuarini 2019 kell 16:00.

Klaster on ettevõtjate, haridus- ja teadusasutuste ning teiste partnerite vaheline kooslus, mille liikmetel on sarnased majandushuvid ning kes soovivad ühiselt arendada pikaajalist ja strateegilist koostööd rahvusvahelise konkurentsivõime tõstmiseks.

Klastrite arendamise toetust kaasrahastab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond.

Rohkem infot: www.eas.ee/teenus/klastrite-toetamine

Jaga postitust

Tagasi üles