Vaata peasisu

EAS avas rahvusvaheliste sündmuste toetuse taotlusvooru

EASi ja KredExi ühendasutus
25. september 2019
2 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) turismiarenduskeskus ootab 29. oktoobrini toetusetaotlusi rahvusvaheliselt huvipakkuvate kultuuri- ja spordisündmuste korraldamiseks. Täna avatud uue taotlusvooru maht on 480 000 eurot, mis võimaldab toetada 7-8 projekti.

EASi turismiarenduskeskuse direktori Margus Sameli sõnul on Eesti rahvusvahelises pildis tunnustatud väga professionaalse korraldajamaana. „See kuvand ei ole tekkinud, näidates korraldusõiguse andjatele suurt rahakotti või lihtsasti kättesaadavat piirkonda. Saavutused on tulnud tänu korraldajate aastatepikkusele isiklikule tööle ja kontaktidele ning sündmuste elluviimise kõrgele tasemele. Seetõttu soovib riik edukatele ettevõtmistele omalt poolt hoogu juurde anda, et Eesti ikka rahvusvaheliste sündmuste korraldamise kohana pidevalt pildil püsiks,“ ütles Sameli.

Võrreldes varasemaga on toetuse tingimustes mõned olulised muudatused. Ööbimiste asemel on vaja tõendada sündmuse väliskülastajate arvu, milleks on Tallinnas vähemalt 500 ja väljaspool Tallinna 300 inimest sündmuse kohta. Samuti on ühe võimalusena lisandunud kulude lihtsustatud hüvitamine, kus taotlejalt oodatakse projekti eelarvet koos põhjendustega ning kui sündmuse eesmärgid on täidetud, siis täiendavat arvete ja maksekorralduste kontrolli enam ei tehta.  

Aastatel 2016-2019 aastatel toetas EAS 16 spordi- ja 13 kultuurisündmust, mille hulgas on näiteks Jazzkaar, PÖFF, Saaremaa ooperipäevad, Tallinn Music Week, Viljandi pärimusmuusika festival, Euroopa koorifestival, Tšaikovski festival, Tartu maraton, Tallinna maraton, Simple Session, murdmaa- ja laskesuusatamise, orienteerumise ja Ironmani tiitlivõistlused.

EASi toetatud sündmustel on kokku osalenud ligi 104 000 väliskülastajat, kes on viibinud Eestis ligi 330 000 ööd ja loonud majanduslikke mõjusid ehk toonud Eestisse turismitulu 41 miljonit eurot, mis teeb veidi üle 1 miljoni ühe sündmuse kohta keskmiselt ning ühe sündmuse väliskülastajad on viibinud Eesti majutusettevõtetes keskmiselt ligi 9000 ööd.

Täpsemalt selgitatakse toetuse tingimusi infopäeval 1. oktoobril Tallinnas Super Skyparki seminariruumis.

Lisainfo infopäevale registreerumise ja toetuse tingimuste kohta: www.eas.ee/teenus/rahvusvaheliste-spordi-ja-kultuurisundmuste-toetus

Jaga postitust

Tagasi üles