Vaata peasisu

EAS avas Poolas ekspordiesinduse

EASi ja KredExi ühendasutus
6. november 2020
2 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) avas sel nädalal Poolas ekspordiesinduse, mille eesmärk on aidata Eesti ettevõtetel 38 miljoni elanikuga Poola turule siseneda ja seal laieneda. Esindust hakkab juhtima ekspordinõunik Daniel Bajer.

EASi juhi Peeter Raudsepa sõnul on Poola Eesti eksportööride jaoks oluline turg, kus EASi poolne lisatugi on kindlasti vajalik. „Meil on hea meel, et saame Eesti ettevõtjatele veel ühel olulisel turul toeks olla. Poola on meie väliskaubanduspartnerite hulgas stabiilselt seitsmendal või kaheksandal kohal ning meil on juba ligi 1000 ettevõtet, kes Poola turul suuremal või väiksemal määral tegutsevad,“ ütles Raudsepp.

Peamised ekspordiartiklid Poola suunal on masinad ja seadmed (27% ekspordist), puit ja puittooted (13%) ning metallid- ja metalltooteid (10%). „Ekspordi kasvatamisel näeme võimalikku potentsiaali ka näiteks küberturvalisuse, IT ja kaitsekoostöö valdkondades – kusjuures näiteks meie kliendid Guardtime, Helmes, Timbeter, SK Solutions ja Defendec ja mitmed teised vastavate valdkondade ettevõtted seal ka juba tegutsevad,“ selgitas Raudsepp.

Tema sõnul näitab Poola huvi meie digiriigi arenduste vastu ka mitu korda Eestit väisanud Poola digiministri visiidid ja hiljuti Tallinnas taasloodud Eesti-Poola Kaubanduskoda, mille avamisel viibis ka Poola president Andrzei Duda.

EASi Poola esindajaks valitud Daniel Bajeri varasem kogemus hõlmab nii ärikonsultatsiooni, ettevõtluse kui ka äridiplomaatiaga tegelemist. Näiteks on ta juhtinud konsultatsioonifirmat ja töötanud Varssavis Suurbritannia saatkonnas välisinvesteeringute direktorina.

„Poola turg on suur, konkurentsitihe ja kiirelt arenev, mistõttu leidub siin võimalusi nii Eesti ettevõtete põhitoodetele kui ka väiksemamahulistele nišitoodetele,” rääkis Bajer. Tema sõnul on Poola ja Eesti kaubavahetuses ruumi, et Eesti eksporti märkimisväärselt kasvatada.

“Ootan huviga koostööd kogu EASi ja Eesti saatkonna meeskonnaga ja mul on väga hea meel toetada suurepärast riiki, kes hoiab esimest kohta nii Euroopa hariduse kui ka maailma ükssarvikute arvus elaniku kohta,” sõnas Bajer.

EASi Poola esindus asub Varssavis Eesti Suursaatkonnas. Ekspordinõuniku ülesanneteks on leida Eesti ettevõtetele kvaliteetseid ärikontakte, vastata eksporditeemalistele päringutele, korraldada sihtturuseminare Eestis, jagada turuülevaateid ning vahendada kontakte kohalike ettevõtjatega.

EASil on välisriikides 16 ekspordinõunikku, kuus investorkonsultanti ja kaks turismi esindajat, kes kokku tegutsevad 17 erinevas riigis.

Jaga postitust

Tagasi üles