Vaata peasisu

EAS avas ideekorje mikroelektroonika ja pilvetehnoloogia projektidele

EASi ja KredExi ühendasutus
19. märts 2021
2 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) otsib suure mõju ja potentsiaaliga projekte pilvetehnoloogia ja mikroelektroonika valdkondades, et välja selgitada, kas ja milliseid vastavaid investeeringuid Eesti ettevõtete osalusel ette valmistatakse.

“Otsime pilvetehnoloogia ja mikroelektroonika projekte tulenevalt Euroopa Liidu tööstusstrateegiast, mille kohaselt on need tehnoloogiad, mille ühine arendamine vähendab sõltuvust kolmandatest riikidest ning võimaldab suurendada meie ettevõtete globaalset konkurentsivõimet,” märkis EASi juhatuse esimees Peeter Raudsepp.

Euroopa eesmärgiks on luua pilvetehnoloogia terviklahendused, mis oleks hästi skaleeritavad, liidetavad, usaldusväärsed ja energiatõhusad ning Eesti ettevõtetel võib siin olla olulisi panustamisvõimalusi.

Pilvetehnoloogiate ideekorje projektide otsingu raames kaardistab EAS ettevõtteid, kes on ette valmistamas innovaatilist pilvetehnoloogia suurprojekti ja mis hõlmaks potentsiaalseid tehnoloogiavaldkondi nagu näiteks asjade internet, tehisintellekti tööriistad või järgmise põlvkonna tarkvara.

Mikroelektroonika ideekorje eesmärgiks on leida projekte, mis aitaksid tugevdada Euroopa Liidu pooljuhtide ja protsessorite väärtusahelate võimekust ning suurendada nende autonoomiat ja jätkusuutlikkust.

Ideekorjete tulemusena saab riik teha otsuseid, kuidas kõige tõhusamalt ettevõtetele võimalikke toetusmeetmeid välja töötada.

IPCEI on Euroopa Liidu erandlik võimalus lubada liikmesriigil kogu liidu jaoks väga olulisi innovatiooniinvesteeringuid rahaliselt toetada. Mikroelektroonika IPCEI ja pilvetehnoloogia IPCEI huvi kaardistused on mõlemad avatud 16. aprillini.

Rohkem infot mikroelektroonika ideekorje kohta: https://www.eas.ee/mikrosuurprojektid-ipcei-micro

Rohkem infot pilvetehnoloogia ideekorje kohta: https://www.eas.ee/pilvesuurprojektid-ipcei-cis

Jaga postitust

Tagasi üles