Vaata peasisu

EAS avas eksporditeemalise projektikonkursi ettevõtteid esindavatele organisatsioonidele

EASi ja KredExi ühendasutus
20. juuli 2017
2 min

EAS avas eksporditeemalise projektikonkursi ettevõtteid esindavatele organisatsioonidele

Ettevõtete ekspordikasvu toetavale projektikonkursile oodatakse projekte, mille raames toetatakse uute teenuste ja tehniliste lahenduste loomist, mis aitavad suurendada Eesti ettevõtete eksporti ja eksportööridel jõuda uutele sihtturgudele või olemasoleval turul enda tegevust laiendada.

„Projektikonkursid on hea võimalus kaasata ettevõtteid esindavaid organisatsioone uusi lahendusi pakkuma. Sel korral keskendume ettevõtete ekspordi kasvu toetamisele,“ ütles EASi ettevõtluse keskuse direktor Tanel Rebane.

EASi “Ekspordi kasvu toetavate teenuste projektikonkursile“ võivad projekte esitada kõik ettevõtteid esindavad organisatsioonid ja erialaliidud, mis on tegutsenud vähemalt aasta.

Konkursile on oodatud projektid, kuhu on kaasatud vähemalt 10 ettevõtet ja mille raames toetatakse uute teenuste ja tehniliste lahenduste loomist, mis aitavad suurendada Eesti ettevõtete eksporti ning mille tulemusena tekib lahendus, millest ettevõtted saavad otsest kasu ja mille mõju on pikemaajaline.

Projektikonkursi raames on võimalik taotleda finantseeringut 10 000 kuni 40 000 euro ulatuses projekti kohta, minimaalne nõutav omafinantseering on seejuures 30% projekti kogumaksumusest. Projekti raames loodava teenuse või lahenduse väljatöötamisega ja sellega seotult on lubatud järgmised tegevused ja kulud: ettevõtjate vajaduste ning probleemide kaardistamine; vajaliku info ja teadmiste hankimine; rahvusvaheline koostöö; teavitustegevused; tarkvara soetamine ja arendamine.

Projektide esitamise tähtaeg on 31. august 2017 kell 12:00.

Projektikonkursi infopäev toimub 2. augustil kell 13.00 EASis (Lasnamäe 2, Tallinn), kuhu on oodatud kõik huvilised. Palume ennast eelnevalt registreerida.

Ettevõtete esindusorganisatsioonide projektikonkursid toimuvad kaks korda aastas ja on temaatilised. Käesoleval aastal on teemadeks tootearendus (kevad 2017) ja eksport (sügis 2017). Tootearenduse voorus said rahastuse Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit, Kagu-Eesti Puiduklaster, Eesti Toiduainetööstuse Liit ja Eesti Elektroonikatööstuse Liit kokku 143 582 euro ulatuses.

Projektikonkursse rahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Projektikonkursi täpsemad tingimused leiab aadressilt:

http://www.eas.ee/teenus/projektikonkursid-ettevotete-esindusorganisatsioonidele/

 

 

 

Jaga postitust

Tagasi üles