Vaata peasisu

EAS avas Dubais oma esinduse

EASi ja KredExi ühendasutus
28. veebruar 2019
3 min

10.veebruaril avasid peaminister Jüri Ratas, ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist ning Araabia Ühendemiraatide keskvalitsuse riigiminister Ahmed Ali Al Sayegh Dubais Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse esinduse, mida asus Eesti esindajana juhtima Jukka Hahlanterä.

EASi ekspordivaldkonna juhi Sven Auliku sõnul eelnes esinduse avamisele 6 kuud väga tõsist tööd. “Pabereid liigutavate ja tembeldavate ametnikega kohtumiseks tuli Dubaid ja pealinna Abu Dhabit külastada kolmel korral, sest e-kirja teel ei lahenda sealses kultuuriruumis ühtegi küsimust,” märkis Aulik. Asjade sujumisele aitas kaasa Eesti hea maine sealses piirkonnas ning ka lõpuks saabunud kinnitus Eesti osalemise kohta EXPO2020 maailmanäitusel. “Ka Dubai esindajad tegid ühtekokku kolm visiiti Eestisse, et meid veenda nende tähtsündmusel osalema,” lisas Aulik.

Foto: Jürgen Randma
Dubai esinduse avamine. Foto: Jürgen Randma

EASi Dubai esindajaks valitud Jukka Hahlanterä juhtis varem EASi Soome sõsarorganisatsiooni Business Finland Lähis-Ida tegevust ning on tänaseks toimetanud Laheriikide piirkonnas juba kuus aastat. “Jukka leidmine oli meie jaoks tõeline jackpot, sest nii saame pakkuda Eesti ettevõtjatele palju paremat teenust ning juba olemasolevat kontaktvõrgustikku,” rõhutas Aulik.

Pildil Jukka Hahlanterä | Foto: Jürgen Randma
Pildil Jukka Hahlanterä. Foto: Jürgen Randma

Kuigi Dubai esinduse põhifookuseks lähiaastatel on kindlasti Eesti ettevõtjate toetamine EXPO2020 ettevalmistuste ja läbiviimisega, ei jää tähelepanuta ka kõik teised huvilised, kel huvi hoogsalt kasvava Laheriikide majanduspiirkonna vastu. EASi esinduse ülesandeks on leida Eesti ettevõtjaid huvitavaid ärikontakte, vastata eksporditeemalistele päringutele, korraldada sihtturuseminare Eestis, jagada turuülevaateid ning vahendada kontakte kohalike ettevõtjatega.

Auliku sõnul võib EXPO-valguses kindlasti oodata turismi hoogustumist Eesti ja AÜE vahel, sest mitmel tasandil on käimas läbirääkimised kohalike lennufirmadega otseliini avamise üle. “Oluline on mõista, et Dubai ei ole vaid AÜE üks tähtsamaid majanduskeskusi, vaid ka värav kogu Lähis-Ida, Kagu-Aasia ning Põhja-Aafrika piirkonda – Eesti ettevõtjatele avanevad seeläbi hoomamatud võimalused,” sõnas Aulik.

Hiljutise Dubai-visiidi käigus allkirjastas EASi juhatuse esimees Alo Ivask ka koostöömemorandumi kohaliku ettevõtlusorganisatsiooniga Dubai Future Foundation. “Sisuliselt loodi sellega alus sisuliseks koostööks sealsete ettevõtjatega, sest nii saame veelgi paremini vahendada kontakte, üritusi ning vastastikuseid visiite Eesti ja Dubai vahel,” toonitas Ivask. Ettevõtlusminister Rene Tammist on varem märkinud, et Eesti eesmärgiks on kahekordistada AÜE-suunalist eksporti lähiaastatel 75 miljoni euro võrra.

EASi esindus Dubais asub aadressil One Sheikh Zayed Road, The H Dubai Office Tower 19. korrusel. Jukka Hahlanteräga saab ühendust e-posti teel aadressil jukka.hahlanterä@eas.ee või telefonitsi +971 56 782 9745.

Jaga postitust

Tagasi üles