Vaata peasisu

EAS avas avaliku sektori uuendusmeelsust edendavate hangete programmi uue taotlusvooru

EASi ja KredExi ühendasutus
25. september 2017
2 min

Täna, 25. septembril avas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus innovatsiooni edendavate hangete programmi kolmanda taotlusvooru. Toetust saab taotleda uuendusliku toote või teenuse ostmiseks ning ka hanke ettevalmistamiseks, sealhulgas õigusalaseks nõustamiseks, projektijuhtimise kulude katmiseks ning turuanalüüsiks.

EASi toetuste keskuse direktori Monica Hankovi sõnul on toetuse laiem eesmärk ergutada avaliku sektori uuendusmeelsust ning innustada neid novaatorlikke lahendusi hankima. „Selle abil tekib ka erasektoril rohkem võimalusi innovaatiliste lahenduste väljatöötamiseks ja pakkumiseks,“ sõnas Hankov. „Varasemalt oleme toetanud näiteks Politsei- ja Piirivalveametit transkriptsiooni tarkvara väljatöötamisel ning Tallinna Kommunaalametit tehnoloogilise lahenduse prototüübi loomisel maa-aluste rajatiste 3D andmeseireks,“ tõi ta näiteid.

Toetus on suunatud avaliku sektori hankijatele, sealhulgas ka kohalikule omavalitsustele ja avalik-õiguslikele juriidilistele isikutele või nende asutustele ning riigi asutatud sihtasutustele ja riigiettevõtetele, lähtudes riigiabi piirangutest.

Maksimaalne toetussumma on 500 000 eurot. Projektide kestvus võib ulatuda kahe aastani. Toetatakse hanke kõiki etappe, alates vajaduse määratlemisest kuni hankelepingu lõppemiseni.

Voorus osalemiseks tuleb esitada osalemisteatis hiljemalt selle aasta 15. novembriks kella 17.00ks. Pärast seda tuleb koostada taotlus, mille kohustuslikuks osaks on turuanalüüs. Analüüs annab vastused, kas hankija vajadustele vastav toode on turul olemas või mitte, mis arendusi selle väljatöötamine eeldaks ning kas turul on pakkujaid töö teostamiseks. Taotluse esitamise tähtaeg on 10. jaanuar 2018 kell 17.00. Taotlusi hindab ekspertidest koosnev komisjon.

Innovatsiooni edendavate hangete programmi on kutsunud ellu Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium. Seda rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Täpsem info: https://www.eas.ee/teenus/innovatsiooni-edendavate-hangete-toetamine/

Lisainfo:

Kerstin Renser
EASi toetuste keskuse ettevõtluskonsultant
[email protected]

Mariann Sudakov
EASi pressiesindaja
521 6821
[email protected]

Jaga postitust

Tagasi üles