Vaata peasisu

EAS avab veelgi rohkem põnevust pakkuva koolitushooaja

EASi ja KredExi ühendasutus
3. september 2020
4 min

Ettevõtluse arendamiseks on mitmeid hoobasid, üks olulisemaid neist on järjepidevalt kvaliteetsete koolitusprogrammide pakkumine ettevõtjatele. EASi koolitusprogrammidest on tuule tiibadesse saanud sajad Eesti ettevõtluse edulood, seega tasub selgi sügisel hoida silm peal EASi koolituskalendril ja leida just oma ettevõtte vajadustele kõige paremini vastav programm.

Valikust leiab koolitusi erinevates arengufaasides ettevõtetele. Kogenumatele ettevõtjatele, kes soovivad pisut värskendust oma igapäevatöösse, sobib suurepäraselt strateegia praktikum, mis aitab uuendada ettevõtte strateegilist visiooni, kui igapäevaelu kipub üle pea kasvama ja siht silme eest kaduma. Praktikum aitab teha läbimõeldud strateegilisi valikuid oma ettevõtte edu tagamiseks. Kuus kuud kestva programmi tulemusena saab põhjaliku ülevaate ettevõtte hetkeolukorrast ning strateegilistest valikutest. Nii sünnib ettevõttele koostöös mentorite ja koolitajatega uus konkurentsivõimeline strateegia 3-5 aastaks koos konkreetse tegevuskavaga selle ellu viimiseks. Koolitajate ja mentorite ning praktikumi kavaga saab lähemalt tutvuda EASi veebilehel.

Disaini meistriklass valmistab ette eksporditurgude vallutamiseks ning kriisis kasvamise meistriklass õpetab mõtlema võimalustekeskselt sel keerulisel ajajärgul. Lisaks neile seminaridele pakub EAS ka mitmeid teisi innovatsiooni edendavaid teenuseid, muuhulgas ettevõttele sobiva arendusasutusega kokku viimise teenust, tootearenduse toetust, intellektuaalomandi nõustamist ning tootmise digitaliseerimise toetust.

Kasvuettevõtte mentorprogramm annab võimaluse luua uusi ärikontakte

Eriti ambitsioonikatele ettevõtetele on mõeldud kasvuettevõtte mentorprogramm, kuhu oodatakse osalema aktiivselt tootearendust ja eksporti kavandavaid ettevõtteid. Programmi eesmärk on toetada innukate laienemisplaanidega kasvuettevõtteid läbi personaalse juhendamise.

Mentorprogrammi käigus koostavad osalejad koostöös koolitajate ja mentoritega oma ettevõttele tegevuskava järgmiseks kaheks aastaks, samuti kaardistatakse ja eesmärgistatakse ettevõtte arenguvõimalused. Nii antakse osalejatele võimalus luua uusi ärikontakte ja -suhteid.

2019. aasta kasvuettevõtja mentorprogrammi koolituspäev Roostal 

Lisaks leiavad programmi jooksul aset kümme mentiide vajadustele kohandatud töötuba, mida viivad läbi rahvusvaheliselt ja kodumaiselt tunnustatud oma valdkonna tipud – Alar Kolk, Howard Kingston, Kristo Krumm, Markko Karu, Ingrid Joost, Paavo Pauklin, Kristi Liiva ja Eva-Maria Kangro. Kõigi koolitajatega saab tutvuda lähemalt EASi veebist.

Personaalne mentorlus ja nõustamine

Lisaks sisutihedale ja ettevõtte vajaduste kohaselt kujundatud programmile, saab iga osalev ettevõtja endale kuni kümneks kuuks koostööpaariliseks kogemustega ettevõtja ehk mentori, kellega koos tegeletakse ettevõtte jaoks oluliste teemadega, pööratakse tähelepanu arenguvõimalustele ning saavutatakse ärieesmärke.

Varem EASi kasvuettevõtte mentorprogrammis osalenud restoranide Leib Resto & Aed ja möödunud aastal uksed avanud Lore bistroo omanik Kristjan Peäske tõdeb, et mentorprogramm andis kõrvalpilgu ja veendumuse ettevõtet suunavate tegevuste õigsuses.

“Koolitused – need päriselt annavad ettevõtjale midagi olulist. Eriti kui need on hästi läbi mõeldud, interaktiivsed ja panevad mõtlema ning harjutavad sind nägema teisi suundi. Koostöövõimalus mentoriga on midagi väga unikaalset. Just see teadmine, et sul on kogemuste ja teistsuguse pilguga inimene kõrval, kes oskab sinult küsida küsimusi, mis panevad sind mõtlema ja viivad järgmistele radadele,” räägib Kristjan. Suurima väärtusena toob ta esile inimesed, kellega mentorprogrammis kohtus. “Meie grupp käib endiselt koos, lahendab case study’sid, patsutab üksteisele õlale, ergutab üksteist!”

Osalema on oodatud kõik kasvuambitsioonidega ettevõtted

Programm on mõeldud kõigile ettevõtjatele, kellel on sihikul äritegevuse kasvatamine, uutele turgudele laienemine või soov laiendada oma kontaktvõrgustikku. Aastate jooksul on programmist hoogu saanud nii tööstus-, tehnoloogia-, toitlustus- kui ka näiteks majutusettevõtted.

Kandideerimine tänavuse mentorprogrammi lendu on avatud 6. septembrini. Kandideerimisavalduste ja vestluste alusel kutsutakse programmi 40-50 ettevõtjat ja 40-50 mentorit. Mentorprogrammis osalemise tasu on 500 € (lisandub käibemaks) ühe mentii kohta. Mentoritele on programmis osalemine tasuta.

Loe mentorprogrammist lähemalt ja kandideeri mentorprogrammi täites vormi, küsimuste korral võta palun ühendust: 

Kristel Kõiv  

Strateegia ja ärimudelite projektijuht

[email protected]

+372 738 6018

Jaga postitust

Tagasi üles