Vaata peasisu

EAS avab uue meetme tugiteenus- ja arenduskeskuste loomiseks

EASi ja KredExi ühendasutus
18. veebruar 2016
2 min

Alates tänasest saavad ettevõtted taotleda EASist toetust tugiteenus- ja arenduskeskuste loomiseks Eestisse.

„Tugiteenus- ja arendusüksuste meetme avamise eesmärk on ärgitada rahvusvahelisi korporatsioone Eestisse investeerima. Tugiteenus- ja arenduskeskused annavad meie spetsialistidele võimaluse töötada suurkorporatsioonide heaks Eestis ning seeläbi tõsta ka oma kvalifikatsiooni,“ sõnas EAS-i välisinvesteeringute keskuse direktor Indrek Pällo.

Eelmise, 2007-2013 programmperioodi, tugiteenus- ja arenduskeskuste meetme raames toetas EAS 9 ettevõtet, kes on loonud juurde täiendavaid töökohti ning on kinnitanud laienemisplaane ka järgnevateks aastateks. Antud meetme toel on Eestis oma arenduskeskused avanud näiteks Tieto, Kühne+Nagel, Opus Capita, Ramirent ja mitmed teised. „Varasema toetusmeetme edu andis meile kindlust analoogse toetusmeetme välja töötamiseks. Näeme, et see aitab rahvusvahelistel ettevõtetel laienemisplaanide osas teha otsus Eesti kasuks,“ lisas Pällo.

Ettevõtlusministri Liisa Oviiri sõnul on tugi- ja arenduskeskuste meetme taasavamine väga oluline välisinvesteeringute riiki meelitamisel. „Rahvusvahelised korporatsioonid toovad Eestisse teadmised, oskused ja tegevused, millest saavad kasu Eesti ettevõtjad.“ Minister lisas, et rahvusvahelised kontsernid annavad Eesti ettevõtjatele võimalusi osaleda globaalses äritegevuses, mis toob kaasa suurema seotuse ülemaailmsete turgudega.

Vast avatud meetme sihtgrupina nähakse Eestis registreeritud rahvusvahelisse kontserni kuuluv ettevõtjat, kelle tegevus on suunatud tugiteenuse pakkumisele või kes täidab kontsernis arendustegevuse funktsiooni. Seekordne meede soodustab tugiteenus- ja arenduskeskuste loomist eelkõige väljapoole Tallinna piirkonda. „Meil on juba väga häid näiteid ettevõtetest, kes on loonud üksused Tallinnast väljapoole, kuid kindlasti on maakonnakeskustes veel kvalifitseeritud tööjõudu mitme kõrgtasemel tugiteenus- ja arenduskeskuse loomiseks,“ selgitas Indrek Pällo.

Toetusmeedet finantseerib Euroopa Regionaalarengu Fond. Toetusmeetme eelarve on 2 miljonit eurot.

Taotleja peab kuuluma kontserni, mille konsolideeritud käive peab olema viimasel majandusaastal olnud vähemalt 100 miljonit eurot. Kontsernil peab olema majandustegevus vähemalt kahes välisriigis.

Jaga postitust

Tagasi üles