Vaata peasisu

EAS andis ökomärgise Green Key Alexela kontserdimajale ja Hedon Spale

EASi ja KredExi ühendasutus
27. aprill 2018
3 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) turismiarenduskeskus andis Hedon Spale ja Alexela kontserdimajale keskkonnamärgise Green Key. Alexela kontserdimaja on esimene meelelahutuslik külastusasutus, mis sai keskkonnasõbraliku majandamise tunnustuse.

„Puhas loodus ja keskkonnasõbralik majandamine on Eesti turismi turunduses üks peamisi argumente ning meil on väga hea meel, et sellele hakkavad rõhku panema peale hotellide ka atraktsioonid ja konverentsikeskused,“ ütles EASi turismiarenduskeskuse direktori kohusetäitja Annely Vürmer. Tema sõnul võtab kontserdimaja keskkonnahoidu tõsiselt – on moodustatud lausa roheline meeskond.

„Meie kontserdimaja külastab tegevuse iseloomust tulenevalt sadu tuhandeid inimesi aastas, millega jätame paratamatult maha jalajälje. Äsja rakendatud keskkonnapoliitikaga soovime aga ettevõtte ökoloogilist jalajälge vähendada, tehes oma äritegevuses rohkem keskkonnasäästlikke valikuid. Ürituste toimumispaigana soovime olla eeskujuks ka meie ürituste külastajatele ja korraldajatele. Iga väike keskkonnateadlik valik loeb, aga üheskoos on meie mõju suurem!“ ütles Alexela kontserdimaja projektijuht Anni Erm.

Kontserdimaja külastajatele tutvustatakse keskkonnahoidu igal sammul – näiteks teavitatakse, et kohvilaua ettetellimisega aitavad külalised kaasa toidujäätmete vähendamisele. Kohvikus valatakse joogid välja nõudesse, et sorteerida õigesti kõik pudelid. Reklaamitakse paberivabu pileteid ning esile on tõstetud jalgrattaga liiklemise ja ühistranspordi info. Aidatakse konverentsikorraldajatel teha keskkonnasõbralikke konverentse ja lavatagustes ruumides ei pakuta esinejatele toitu ühekordsetest nõudest. Piletilevist ostetud piletite teenustasu läheb keskkonnategevustesse ning lisaks on kasutuses vett säästev sanitaartehnika ja energiasäästlik valgustus.

Äsja samuti Green Keyga tunnustatud Hedon SPAs sorteeritakse jäätmeid, säästetakse vett ja elektrit, kuid uuenduslik on suhtumine hotellide ühte põhilisse kuluartiklisse – pesuvahenditesse. Hedon on otsustanud minipakendites pakutavatest dušigeelidest ja šampoonidest loobuda ning pakkuda ökomärgisega dušigeele ilusates ja praktilistes dosaatorites.

Rahvusvahelise keskkonnamärgise Green Key eesmärk on saavutada kooskõla kvaliteedi, mugavuse ja keskkonnasõbraliku tegutsemise vahel turismiettevõttes. Märgis sai alguse 1994. aastal Taanist ning tänaseks on sellega liitunud 48 riiki üle maailma. Eesti liitus 2001. aastal ning praeguseks on Green Key märgisega majutusasutusi ligi 30 üle Eesti, nende seas nii suured hotellid kui ka väikesed turismitalud. Alates 2017. aasta algusest saavad märgist taotleda ka atraktsioonid ja konverentsikeskused.

Eestis koordineerib Green Key märgisega tunnustamist EASi turismiarenduskeskus koostöös Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskusega.

Lisainfo:

Annely Vürmer
EASi turismiarenduskeskuse direktori kohusetäitja
50 66 455
[email protected]

Anni Erm
Alexela kontserdimaja projektijuht
52 45 179
[email protected]

Liina Värs
Green Key projektijuht
Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus
53 484 471
[email protected]

Jaga postitust

Tagasi üles