Vaata peasisu

EAS alustas ettevõtjate elektriliitumiste pilootprogrammiga

EASi ja KredExi ühendasutus
26. august 2016
2 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus alustas ettevõtjate elektriliitumiste pilootprogrammi taotluste vastuvõtmist. EAS toetab elektrivõrguga liitumist ja elektrivõimsuse suurendamist Ida-Viru, Põlva, Valga ja Võru maakonnas asuvates ettevõtetes. Toetuse eesmärgiks on stimuleerida majanduskasvu ja luua uusi töökohti.

Pilootprogrammi tingimused kinnitanud riigihalduse ministri Arto Aasa sõnul on toetuse eesmärgiks elavdada Ida-Viru, Põlva, Valga ja Võru piirkonna majandust. „Piirkonna eripära tõttu vajavad siinsed ettevõtjad riigi tuge, et arendada kiiremini tootmistegevust ning luua piirkonda kõrgema palgaga töökohti või kasvatada lisandväärtust,“ ütles riigihalduse minister Arto Aas.

EASi juhatuse liikme Sille Talveti hinnangul on ettevõtjate elektriliitumiste pilootprogramm oluline mitmel põhjusel. „Programm toetab ettevõtluse arengut Tallinnast ja Tartust väljapoole jäävates regioonides. Lisaks ootame, et pilootprogramm aitab võimendada teisi EASi poolt ettevõtlusele suunatud programme,“ lausus Talvet.

Programmi raames toetatakse ainult selliseid projekte, mille elluviimisel tekivad täiendavad piirkonna keskmisest kõrgema palgaga töökohad või suureneb lisandväärtus töötaja kohta.

Pilootprogrammis saavad taotlejaks olla äriühingud, mille tegevusalaks on töötlev tööstus (EMTAK tegevusala kood C), mis on äriregistrisse kantud vähemalt 12 kuud enne taotluse esitamise tähtpäeva ning mille müügikäive 2015. aastal ületas taotletava toetuse summat.

Toetuse suurus on 5000 – 50 000 eurot ühe projekti kohta, millele lisandub omafinantseering vähemalt 50% ulatuses.

Sooviavalduse esitamine ja lisainfo: http://www.eas.ee/teenus/ettevotjate-elektriliitumiste-pilootprogramm/

Taotluste vastuvõtmine lõpeb käesoleva aasta 21. novembril.

 

Lisainfo:

Tiina Loorand
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS)
Telefon +372 627 9402
[email protected]

Jaga postitust

Tagasi üles