Vaata peasisu

EAS aitab ekspordi suurendamiseks kaasata rahvusvahelisi eksperte

EASi ja KredExi ühendasutus
6. juuli 2020
2 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) avas uue teenuse, mille abil saavad ettevõtted kaasata rahvusvahelise kogemusega ekspordi ja tootearenduse eksperte. Eksperdid toovad ettevõttesse teadmisi turgude ja trendide kohta ning abistavad toodete arendamisel ja disainimisel, et need oleksid konkreetsele sihtturule sobilikud.

EASi juhi Peeter Raudsepa sõnul on eesmärk aidata eksportivaid ettevõtteid olukordades, kus uutele turgudele sisenemisel või laienemisel jääb vajaka teadmistest ja oskustest. „Eksporditurgudel tegutsedes puutuvad ettevõtted kokku küsimustega, kuidas leida õige partner või milline peaks olema turu eripärasid arvestav toode või teenus. Üks lahendus ekspordi kasvatamiseks on vastava turu kompetentsi kaasamine,“ ütles Raudsepp.

„Ühekordsete päringute osas tasub ühendust võtta EASi ekspordinõunikutega, kuid nemad ei saa ettevõtteid aidata spetsiifilistes küsimustes nagu turundusplaani loomine või tootearendus,“ selgitas Raudsepp ning lisas, et iseõppimine võib küll olla õpetlik, kuid väga aja- ja ressursimahukas. „Sellistel puhkudel olekski mõistlik EASi abil kaasata spetsialist, kes konkreetselt teemaga tegeleb ja ettevõttesse uusi teadmisi ja oskuseid toob,“ rääkis EASi juht.

EASi rahvusvaheliste ekspertide kaasamise programm maandab riske, teeb spetsiifiliste teadmistega eksperdi kaasamise ettevõtte jaoks lihtsamaks ning võimaldab säästa eksperdi otsimisele kuluvat aega. Rootsi, Norra, Saksamaa, Hiina ja Araabia Ühendemiraatide turu jaoks aitab ettevõttel eksperdi leida EAS koos oma partneritega. Juhul, kui ettevõttel on juba olemas sobiv ekspert, kelle abi soovitakse kasutada, on võimalik teenusesse siseneda ka oma eksperdiga, nii loetletud kui ka teiste sihtturgude puhul.

Ettevõttel on võimalus kasutada eksperti kuni 12 kuud. EAS kompenseerib ettevõttele 80% eksperdi tasust, kuid mitte rohkem kui 10 000 eurot ühe eksperdi kohta. Juhul, kui ettevõte soovib teenusesse siseneda oma eksperdiga, on eksperdile kehtestatud kindlad nõuded.

Rohkem infot EASi kodulehel: www.eas.ee/teenus/rahvusvaheliste-ekspertide-kaasamine

Teenust kaasrahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Jaga postitust

Tagasi üles