Vaata peasisu

E-residentsus

Eesti oli esimene riik maailmas, mis hakkas väljaspool riigipiire elavatele inimestele pakkuma e-residentsust ja sellest on saanud meie digiühiskonna rahvusvaheline visiitkaart.
E-residentsus avab ettevõtjatele üle maailma digitaalse juurdepääsu Eesti arenenud e-teenustele ja läbipaistvale, vähese bürokraatiaga ning turvalisele ärikeskkonnale, muutes Eestit suuremaks.

E-residentide ettevõtete toel saavad jõudsalt areneda ka kohalikud firmad ja teenusmajanduse sektor. Head võimalust pakub selleks liitumine e-residentsuse virtuaalse turuplatsiga.

Tutvu lähemalt

Miks liituda turuplatsiga?

 • Eesti ettevõtete eksporti toetaval turuplatsil on ligi 100 erinevates valdkondades tegutsevat firmat, kellele e-residentsuse programm on loonud olulise ja kiiresti kasvava kliendibaasi.
 • Ettevõtete kogukond e-residentsuse programmi ümber moodustab ökosüsteemi, mis rikastab Eesti majandust ja toob Eesti riigile kaudset tulu.
 • E-residentide turuplatsile on väga oodatud Eesti ettevõtted, kes aitavad e-residentide ettevõtetel oma tugiteenuste abil äri arendama asuda, näiteks rahvusvahelise kogemusega äriühinguteenuse pakkujaid, õigusbürood, maksu- ja finantsnõustajaid ning makselahenduste pakkujad.

Kogemuslood

Ragnar Everest
Ragnar Everest
1Office tegevjuht

“Kuulumine e-residentsuse virtuaalsele turuplatsile on kvaliteedigarantii. See muudab firma e-residentidele nähtavamaks ja annab selge signaali, et oleme nende jaoks olemas ja valmis ettevõtlusteekonnal toetama. Turuplatsile  kuuluvad ettevõtted saavad kasvada koos e-residentsusega, mis on toonud Eestisse rahvusvahelist äri, suurendanud meie majandust ja loonud hulgaliselt uusi töökohti. Näiteks 1Office on tänu e-residentsusega kaasnevale kliendivoo kasvule saanud avada harukontori Hiiumaal.”

Kadri Kaasik
Kadri Kaasik
Silva Hunt kaasasutaja

E-residentsuse virtuaalne turuplats on meile strateegiliselt oluline turunduskanal. E-residentsus on maailmas hästi tuntud ja paljud välismaalased soovivad oma äri Eestisse tuua. Turuplatsile kuulumine näitab, et oleme riigi poolt valideeritud ettevõte, kelle teenuseid võib usaldada. See on kvaliteedimärk, tänu millele jõuavad meieni õige profiili ja konkreetse huviga e-residendid.

Martin Lään
Martin Lään
e-Residency Hub juhatuse liige

Tänu e-residentsusele on Eesti ettevõtetele tekkinud täiesti uus kliendisegment, mis hoogustab uute nutikate teenuste arendamist ja töökohtade loomist. Liitumine virtuaalse turuplatsiga on aidanud meie firmal leida uusi kliente ja kasvatanud nähtavust raamatupidamisteenust otsivatele e-residentide seas. Turuplatsile pääsemise eeltingimus on väga kõrged standardid pakutavale teenusele ja tugev ekspertiis oma valdkonnas. Seetõttu on turuplatsi liikmelisus kvaliteedimärk.

Liitu virtuaalse turuplatsiga

 1. Laieneda oma toodete ja teenustega piiri taha; suurendada firma rahvusvahelist konkurentsivõimet.
 2. Puhuda firma arengule sisse uus hoog; saada osa uuest ja rohkete võimalustega turunišist; kasvatada firma käivet. 
 3. Parandada oma tugiteenuseid ja teeninduskvaliteeti ning panustada maailmatasemel äriteenindussektori arengusse Eestis.
 4. Luua innovaatilisi tooteid äriteenindussektoris ning hõivata uusi kliendisegmente.
 5. Hankida rahvusvahelisi referentse välisinvesteeringute kaasamiseks ning leida rahvusvahelisi koostööpartnereid, laiendades globaalset ärivõrgustikku.
 6. E-residentsuse programmiga koos kasvada ja teha ühiseid turundustegevusi; esindada koos e-residentsusega Eestit välisriikides.
Liitu siin
 • E-residendid on sageli diginomaadid, vabakutselised spetsialistid ja mobiilsed idufirmade asutajad. Ehkki kõige rohkem on e-residentide ettevõtteid asutatud info ja side sektorisse, on firmasid loodud mitmekümnesse tegevusvaldkonda. E-residentide kogukonna hoogne kasv on hüppeliselt suurendanud vajadust erinevate teenuste järele. Sisse ostetakse näiteks panga-, kindlustus-, ja raamatupidamisteenust, juriidilist ning maksualast nõustamist. See tähendab kohalikele ettevõtetele põnevaid ärivõimalusi.
 • Selleks, et tekiks võimalus pääseda virtuaalsele turuplatsile tuleb:
  • Täita liitumisvorm
  • Esitada 2-3 digiallkirjastatud soovitust olemasolevatelt klientidelt (e-residentidelt)
 • E-residentsuse meeskond analüüsib kõiki laekunud avaldusi põhjalikult, kontrollib firma tegevusloa olemasolu ja kehtivust ning teostab täiendavaid arupärimisi, et veenduda ettevõtte sobivuses turuplatsile.
Liitu siin

Kontakt

Kontakt

Raimo Matvere
partnersuhete juht
Tagasi üles