Vaata peasisu

E-Eesti looga käis sel aastal tutvumas 11 500 väliskülalist

EASi ja KredExi ühendasutus
18. detsember 2019
3 min

e-Eesti Esitluskeskus on 2019. aastal jutustanud e-Eesti unikaalset lugu 11 500 inimesele üle maailma, püstitades sellega ka oma kümne tegevusaasta suurima külastatavuse rekordi. Lisaks äridelegatsioonidele külastasid keskust tänavu ka Gruusia, Albaania ja Ukraina presidendid, Belgia kuningas ning Kanada kindralkuberner. Riikide lõikes on aasta vältel kõige rohkem huvilisi käinud Saksamaalt, Jaapanist, USAst, Hollandist ja Prantsusmaalt.

e-Eesti Esitluskeskuse juht Liina Maria Lepik rääkis, et huvi keskuse kaudu e-Eestiga tutvuda on tugevalt tõusvas trendis: „Selgelt on näha, et Eesti kui riigi teadmised ja praktiline kogemus digitaliseerimises on maailmas endiselt väga kõrgelt hinnatud. Esitluskeskust külastanud delegatsioonide kasv on sel aastal olnud umbes 20%, mis näitab, et teised riigid leiavad jätkuvalt, et Eestilt on selles vallas palju õppida.“

Veebruaris avatud uuendatud kontseptsiooniga esitluskeskuses on fookus rohkem sisulisel koostööl. „e-Eesti Esitluskeskuse eesmärk on oma sõnumitega inspireerida teisi riike Eesti eeskujul oma mõtteviisi muutma digitaliseerimise kasuks ning tutvustada meie silmapaistvat kogemust tervet ühiskonda kaasava digiriigi ehitamisel. Loomulikult viime neid kokku ka Eesti ettevõtetega, kes on valmis rahvusvahelisi projekte juhtima,“ rääkis Lepik. 

Esitluskeskus tegeleb e-Eesti rahvusvahelise tutvustamisega ning toetab kontaktide loomist, et aidata Eesti ettevõtetel eksporti kasvatada. Keskuse peamised külastajad on teiste riikide ametiasutuste esindajad, ettevõtete juhid, rahvusvahelised otsustajad ja mõjutajad, kellele tutvustatakse digiriigi ülevaatlikku pilti ning lepitakse kokku ka kohtumisi kohalike ettevõtetega.  

Rahvusvahelise haarde laiendamiseks on esitluskeskus loonud digilahendusi Eesti e-eduloo jutustamiseks. Näiteks on https://vrestonia.ee/ veebilehelt kättesaadavad 360-kraadi virtuaalreaalsuse videod, mida saab vaadata ka Tallinna Lennujaama kolmandas väravas. Peatselt muutub avalikuks Eesti ettevõtteid tutvustav interaktiivne lahendus ning lisanduvad videopresentatsioonid ja vestlusrobot.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse e-Eesti Esitluskeskus asub Ülemistel. Alates 2019. aasta veebruarist on e-Eesti Esitluskeskuse uus ingliskeelne nimi e-Estonia Briefing Centre. Kümne aasta jooksul on keskust kokku külastanud üle 63 000 inimese, sealhulgas ka Hollandi kuningas Willem-Alexander, Austria president Alexander van der Bellen, Saksamaa kantsler Angela Merkel ja mitmete teiste riikide presidendid, peaministrid ja kõrgetasemelised esindajad.

2019. aasta e-Eesti Esitluskeskuses:

  • Kõige tihedamal päeval on külastas esitluskeskust üheksa erinevat delegatsiooni.
  • Kõige kaugemalt pärit delegatsioon oli Uus-Meremaa valitsuse liikmed. Eksootilistest asukohtadest on külastanud ka Bhutani riigisekretär ja Bermuda peaminister.
  • Kõige populaarsem oli esitluskeskus Saksamaa delegatsioonide jaoks (aasta jooksul 2040 külastajat) ning järgnesid Jaapan (1169 külastajat) ja USA (820 külastajat).

 

Belgia kuninga visiidi galerii: https://e-estonia.com/king-philippe-of-belgium-e-estonia-briefing-centre/

Gruusia presidendi visiidi galerii: https://e-estonia.com/president-of-georgia-e-estonia-briefing-centre/

Jaga postitust

Tagasi üles