Vaata peasisu

E-Eesti esitluskeskus viib Eesti e-riigi virtuaalreaalsusesse

EASi ja KredExi ühendasutus
18. august 2016
2 min

Tallinnas asuv e-riiki tutvustav esitluskeskus, e-Estonia Showroom, on välja kuulutanud hanke virtuaalreaalsusel (VR) põhinevale lahendusele, mille abil tutvustakse Eesti infoühiskonda, kasutusel olevaid e-teenuseid, e-valitsemist ja laiemalt Eesti elukeskkonda.

„Virtuaalreaalsuse lahendused on turunduse jaoks võrdlemisi uus meedium ja pakub põnevaid uudseid võimalusi inimeste teadlikkuse tõstmiseks. Kuna paljud inimesed füüsiliselt Eestisse ei jõua, siis on VR lahendus neile suurepärane võimalus mistahes maailma nurgast tutvuda oma digiseadme abil meie riigi, ärikeskkonna ja e-lahendustega,“ lausus e-Estonia Showroomi juhataja Anna Piperal.

VR on tehnoloogia, mis lubab ennast tunda osana loodud keskkonnast ning pakub audiovisuaalsete lahenduste kaudu ehedat kohalolekuemotsiooni, samuti reaalsusele lähedast e-lahenduste kasutajakogemust. Piperali sõnul pole tegemist videomänguga, vaid innovaatilise virtuaal-reaalse keskkonnaga, mida tulevikus võiks igaüks kasutada.

Äsja välja kuulutatud hange on oma ülesehituselt võistlev dialoog ning osalema oodatakse nii Eesti enda kui rahvusvahelisi tegijaid. Taotluste esitamise tähtajaks on 13. september, mis tähendab, et esitatakse soov osaleda riigihankes. Loodav virtuaalkeskkond võib sisaldada erinevaid elemente – 360C videod, 3D, 2D ja liitreaalsuse elemente, mille abil oleks võimalik tutvustada nii Eestis kasutusel olevad e-teenused kui ka kogu digitaalset ühiskonda.

Mitmekülgset arengut soosiv ettevõtmine annab võimaluse ühendada erasektori tehnoloogiline võimekus avaliku sektoriga ning seeläbi ühises koostöös jõuda uuenduslike tehniliste lahendusteni olukorras, kus antud lahendus võib osutuda läbimurdeliseks.

Virtuaalreaalsuse tehnoloogia kasutamine riigi ning e-teenuste tutvustamiseks on uus väljund, mille sarnast pole võrreldavas kontekstis varasemalt tehtud. VR tehnoloogia rakendamiskohtade mitmekülgsus võimaldab teha koostööd väga paljude erinevate partneritega ka väljaspool esialgse hanke piire. Nii võiks loodavat VR lahendust kasutada näiteks Eesti füüsilistes väravates nagu Tallinna Lennujaam, Tallinna Sadam, Eesti saatkondades üle maailma ja kõikide Eesti riigi välisesindajate poolt.

e-Estonia esitluskeskus (e-Estonia Showroom) on Tallinnas asuv Eesti e-teenuste ja e-riigiteemadele pühendatud demokeskus, mis tegutseb alates 2014. aastast. Aasta jooksul külastab keskust üle 10 000 tuhande inimese, sealhulgas välisriikide otsustajad nii avalikust kui erasektorist, välisinvestorid ja digitehnoloogiate arendamisega seotud külastajad üle kogu maailma. Esitluskeskuses esitletakse erinevaid Eestis välja töötatud e-lahendusi ja Eesti e-riigi edulugusid.

Lisainfo:

Anna Piperal
e-Eesti esitluskeskuse juht
[email protected]

Jaga postitust

Tagasi üles