Dubais toimuv maailmanäitus Expo2020 keskendub ärile
2020.aastal toimub Araabia Ühendemiraatide majanduspealinnas Dubais järjekordne maailmanäitus Expo, mis erineb eelnevatest eeskätt selle poolest, et põhirõhk on just globaalsel äril. Eesti otsustas oma osaluse Expol eelmise aasta lõpus ning selle ajendiks oli paljuski ettevõtjate initsiatiiv, kes soovivad oma tooteid ja teenuseid esitleda 6 kuud kestval maailma suurimal kontaktüritusel. Nendeks kuueks kuuks muutubki kõrbelinn Dubai maailma äri keskpunktiks, kus kogunevad ettevõtjad 192 riigist üle kogu maakera. Sihtasutuse Expo Dubai 2020 Eesti esinduse juhatuse liige Andres Kask usub, et maailmanäitus pakub tutvustusvõimalusi kõigile Eesti ettevõtetele, olenemata suurusest või tegutsemishaardest. “Meile tänaseks oma osalemissoovist teatanud ettevõtted on paljuski juba määratlenud Eesti paviljoni väljapaneku suunad, milleks on digiühiskond, nutikad lahendused ning looduskaitse ja rohemajandus,” märkis Kask. Digiühiskonna fookus ei saa tulla üllatusena, sest see on juba aastaid olnud Eesti edulugu, mida iseloomustab tulemuste saavutamine süsteemse lähenemise kaudu – ning just see eristab Eestit teistest riikidest, kus on e-lahendused kasutusel tükiti, kuid mitte sedavõrd terviklikult.
Expo2020 üldala
Kase sõnul teatakse Eestit tänu digiühiskonnale Araabia Ühendemiraatides väga hästi ning tänu sellele võib kinnitada, et Eestit suisa oodatakse maailmanäitusel osalema. “Digiühiskonnaga seotud teenused on toiminud Eesti jaoks hea ukseavajana, kuid seeläbi peaksid rohkem tähelepanu pälvima ka teistest valdkondadest pärit ettevõtted, kes Eestiga seotud,” rõhutas Kask. Kuigi maailmanäitus toimub Dubais, ei tasu jääda kinni mõttesse, et see ongi kogu Expo areaaliks. “Maailm tõmbub 173 päevaks sisuliselt kokku, tuues ühte kohta 192 riigi esindajad – kõigest ühe lennuga õnnestub luua kontakt pea kõigist maailma riikidest pärit ettevõtjatega, kes võiksid osutuda Eesti ettevõtjatele huvipakkuvateks koostööpartneriteks,” lisas Kask.
Eesti jaoks on Dubai Expol osalemine põhjalikult kaalutletud otsus, mida toetavad täiendavad tegevused riigi kohaloleku veelgi nähtavamaks tegemiseks, näiteks Eesti saatkonna avamine Araabia Ühendemiraatides 2019. aasta sügisel. Andres Kase sõnul on see samm ülioluline Eesti ettevõtete sissejuhatamiseks Laheriikide piirkonda, samuti on ka Eesti esinduse peakomissari, kogenud diplomaadi Daniel Schaeri roll eelkõige uste avamine Eesti ettevõtjatele, seda nii suhetes eraettevõtete kui ka riiklike struktuuridega.
Sihtasutuse Expo Dubai 2020 Eesti esinduse juhatuse liige Andres Kask ja partnersuhete juht Madis Kass valmiva Expo paviljoni ees
Expol osalemiseks on ettevõtetel mitmeid võimalusi, sealhulgas ekspositsioonis või showroomis osalemine, visiitide ja diplomaatilise suhtluse kasutamine oma äri eduks ning programmilises tegevuses kaasalöömine, seda nii Eesti kui ka Expo enda ürituste kaudu. Odavaim võimalus Expol esindatuseks on Eesti paviljonis oma ürituse korraldamine, mille hind algab 5000 eurost. Võrgustiku loomise ja kontaktide kutsumise osas on kuldaväärt abiline EASi esindaja Dubais, Soome päritolu Jukka Hahlanterä. Soomlastele muide on Dubai Expol osalemine väga oluline, sealsete osalemishuviliste arv täitus küllaltki kiiresti. Kui soomlaste eeliseks on juba varasem koostöö Laheriikide ettevõtjatega, siis eestlaste puhul võiks pigem näha vajadust luua kontakte tulevikuks ja olla oma toodetega kasvõi korraks maailma tähelepanu keskpunktis.
Tänaseks on Expo Dubai 2020 Eesti esindus olnud osalemise osas ühenduses juba 200 ettevõtjaga ning septembris on toimumas Eesti presidendi ja ligi 30 ettevõtja ühisvisiit Dubaisse, tutvumaks Eesti paviljoni ja kohalike korraldajate poolt pakutavate võimalustega. “Eesti jaoks on maailmanäitusel osalemine vajalik investeering, mis toimib ainult koostöös riigi ja ettevõtjatega – siinkohal saame pakkuda täiuslikku kombinatsiooni füüsilisest kohalolekust, diplomaatilisest toest ning riiklikust esindatusest,” summeeris Kask.
Rohkem infot veebist või võtke ühendust: [email protected]