Vaata peasisu

Disaini meistriklass aitab paremini mõista turgu ja tarbijaid

EASi ja KredExi ühendasutus
28. jaanuar 2019
2 min

Sel kevadel toimub EASi toel ääretult põnev disaini meistriklass, kus oma kogemusi jagavad suurepärased koolitajad Kaarel Mikkin, Jane Oblikas ja Rasmus Pedanik ning tipptasemel disainijuhid Janno Siimar, Margus Klaar, Rauno Pello ja Alari Orav. Disaini meistriklass ei ole lihtsalt tootearenduse programm, vaid see on inimeste arendamise kursus, mis võimaldab ettevõttesse tekitada kompetentsi turu ja tarbija mõistmiseks, ressursside juhtimiseks ning toodete iseseisvaks arendamiseks tulevikus.

Disaini meistriklass koosneb kolmest komponendist – hetkeolukorra auditist, teoreetilistest ning praktilistest koolituspäevadest ning tootearendusprojekti elluviimisest koostöös disainimentoriga.

Suurepärase motivatsiooniergutina annab disaini meistriklass välja 10 tuhande euro suuruse peapreemia ettevõttele, kes programmi kõige edukamalt läbib. Disaini meistriklass kestab kokku kuus kuud, mille käigus saab iga osalev ettevõte partneriks tipptasemel disainijuhi, kes viib läbi disainiauditi ning toetab ettevõtet tootearendusprojekti elluviimisel. Disainiauditi eesmärk on täpsustada ettevõtte esialgset toote või teenuse ideed ning selgitada välja olemasolevad piirangud ning uued võimalused.

Viie praktilise koolituspäeva jooksul lähenetakse väga põnevatele küsimustele, alates disainmõtlemisest ja kliendivaatest kuni prototüüpimiseni. Sellele järgnevad kodutööd ning tootearendusprojekti iseseisev elluviimine koostöös disainijuhiga. Kulminatsiooniks on oma arendusideede ja prototüüpide kaitsmine žürii ees. Auhinnaraha eest on võimalik jätkata disaini- ja tooterendust koos disainijuhiga või osta vajalik teenus sisse vabalt valitud disainiagentuurilt.

Kõik koolitused toimuvad Tallinnas ning nendel osalemine on programmis osalevatele ettevõtetele kohustuslik. Disaini meistriklassis saavad osaleda 15 ettevõtet, kes on soovitavalt tegutsenud vähemalt 3 aastat; on ambitsioonikate eesmärkide ja kasvupotentsiaaliga; omavad oma toodet või teenust ning ekspordikogemus; töötavad välja toote või teenuse ideed, mida programmi käigus arendada.

Disaini meistriklassiga oodatakse ühest ettevõttest liituma 2-3 inimest, kellel on ettevõtte juhtimises või tootearenduses vastutav roll. Omaosaluse määraks disaini meistriklassis on 2000 eurot (lisandub käibemaks).

Rohkem infot leiad siit: https://www.eas.ee/teenus/disainimeistriklass/ .

Jaga postitust

Tagasi üles