Digitoetus aitab tööstusettevõtetel investeerida automatiseerimisse
Eesti majanduse ja eelkõige just tööstusettevõtete konkurentsivõime parandamiseks avas EAS mai lõpus uue digitoetuse taotlusvooru, mille eesmärk on julgustada tööstusettevõtteid investeerima digitaalsete tehnoloogiate, robootika ja automaatika rakendamiseks. Digitoetus on loogiline jätk eelmisel aastal väga populaarseks osutunud digidiagnostika meetmele, mis aitas ettevõtetel välja selgitada nende vajadused ja võimalused digitaalsete lahenduste kasutamiseks suurema tootlikkuse saavutamisel. Digidiagnostika läbiviimine ning sellega seonduva hea tava järgimine on ühtlasi ka eelduseks digitoetuse taotlemiseks.
Toetuse suurus on maksimaalselt 200 000 eurot ning toetusmäär ulatub 10-50 protsendini. Digitoetus aitab rahastada diagnostika käigus oluliseks peetud ja kõige parema investeeringutootlusega lahenduste kasutusele võtmist. Toetust on võimalik saada tööstusettevõtete digitaliseerimise ja automatiseerimise projektidele ning toetatavate tegevuste alla kuuluvad näiteks robotite integreerimine äriprotsessidesse, tootmisseadmete ühendamine võrku ning pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt, tarneahela protsesside planeerimise ja materjalivoogude prognoosimise lahenduste väljatöötamine ning juurutamine.
Uue meetme puhul tasub silmas pidada toetuse tingimusi, mis puudutavad näiteks toetatavaid tegevusi ning lisandväärtuse kasvu. Tingimuste kohaselt oodatakse projekti tulemiks vähemalt 10%-list lisandväärtuse kasvu, mis tuleb ettevõttel saavutada kahe majandusaasta jooksul. Toetatavate tegevuste loeteluga on võimalik tutvuda EASi kodulehel aadressil www.eas.ee/digitoetus Kindlasti on huvilistel kasulik enne taotluse esitamist läbida eelnõustamine, kus räägitakse ühiselt läbi projektis kavandatavad tegevused ja kulutused. Eduka taotluse nurgakiviks on pigem pikaajaline projektiperiood ning terviklik nägemus projektist, mis hõlmaks lisaks seadmeinvesteeringutele ka töötajate koolitust.
Kui toetuse vastu tekkis huvi, siis rohkem infot saate, kui võtate ühendust:
Kristiina Niilits
Toetuse spetsialist
Tel: +372 7386 009
[email protected]