Vaata peasisu

Digitaliseerimise meistriklassi peaauhinna sai Pinska Liimpuit

EASi ja KredExi ühendasutus
5. mai 2022
3 min

EASi tööstusettevõtetele suunatud digitaliseerimise meistriklassi kolmanda lennu lõpuüritus toimus sel nädalal Hestia Hotel Europas. Programmi lõpetas 20 tööstusettevõtet ning 5000 eurose peaauhinna teenis Viljandimaal tegutsev liimpuidu tootja Pinska Liimpuit.

Auhinnalise koha teenisid ka Estover Piimatööstus (3000€) ning IKT-seadmete taas- ja ümberkäitlemisega tegelev Foxway (2000€). Lõpuüritusel kõneles president Kersti Kaljulaid tööstuse tulevikust, digiteerimisest, palkadest ja majandusloogika arengutest.

EASi digitaliseerimise teemajuhi Kersti Kuusksalu sõnul oli seekordne lend eriti tugev. „Kõikidel ettevõtetel oli žürii hinnangul üsnagi võrdväärselt selge arusaam ning visioon, millistel põhjustel ettevõttes konkreetseid protsesse digitaliseeritakse ja kuhu soovitakse arendustega jõuda, et saavutada soovitud ärilisi eesmärke,“ selgitas Kuusksalu.

Pinska Liimpuidu peamine eesmärk oli programmi raames tegeleda oma tootlikkuse tõstmisega. Selleks keskendusid nad oma tootmise peamisele pudelikaelale ehk liimipressi täituvusele.

“Konservatiivsel hinnangul on reaalne umbes 15% täiendav tootlikkuse hüpe.”

Pinska Liimpuidu esindaja Kaur Saarepuu

„Konservatiivsel hinnangul on reaalne umbes 15% täiendav tootlikkuse hüpe, kui suudame loodava süsteemiga tootmisvoo püsivalt käimas hoida. Kui jõuame liimipressi täituvuse optimeerimiseni, saame kätte veel ligi 20% võitu,” ütles Pinska Liimpuidu digitaliseerimise projektijuht Kaur Saarepuu ning lisas, et kõigeks selleks on nad loomas ühtset digitaalset tootmise-, materjali- ja kvaliteedivoo infosüsteemi.

Teise koha pälvinud Estover Piimatööstuse esmaseks eesmärgiks oli digitaliseerimise meistriklassis jõuda kogu ettevõtte tegevust hõlmavate protsesside kaardistamiseni ja läbi selle raiskamiste ja dubleerimiste vähendamiseni. Tõsta üldist protsesside automatiseerimise ning digitaliseerimise taset nii tarneahela ülesehituses, tootmise planeerimise ja analüüsi etappides kui ka laohalduses ja müügiaruandluses.

Meistriklassis jõuti arusaamisele, et kõigepealt tuleb keskenduda kahele etapile põhiprotsessi alguses – tooraine varumisele ja tooraine vastuvõtule. Juba esimeste sammude tulemusel vähendatakse paberimajandust 91% võrra ning saadakse ajalist ja rahalist säästu 14%.

Kolmanda koha saanud ringmajanduse ettevõte Foxway eesmärk on saada kliimaneutraalseks juba 2023. aastal. Meistriklassi keskendusid nad ümberkäideldavate seadmete testimise efektiivsema planeerimiseni, kuid jõudsid ka selgusele, et peavad ettevõtte kasvu jätkumiseks sarnase analüüsi ja põhjalikud muutused läbi viima oma kõikides tootmise põhiprotsessides.

Publiku lemmiku tiitli sai endale Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskus.

Digitaliseerimise meistriklass on programm, mis on mõeldud ettevõtetele, kellel on siht digitaalsete lahenduste abil oma protsesse optimeerida, konkurentsivõimet tõsta ja tulu suurendada. Tippkoolitajate ja personaalse mentori abiga valitakse välja kõige kriitilisem protsess oma ärivajadustest lähtuvalt, mida digitaalsete lahenduste abil efektiivsemaks muuta. Programmi jooksul koostatakse digitaliseerimise tegevuskava, mille alusel viia digitaliseerimine ellu.

Oma huvist osaleda järgmises Digitaliseerimise meistriklassis anna teada siin.

Fotod lõpuüritusest: https://www.flickr.com/photos/enterpriseestonia/albums/72177720298654684

Jaga postitust

Tagasi üles