Vaata peasisu

Digitaliseerimise meistriklass kui suunanäitaja ettevõtte digiteekonnal

EASi ja KredExi ühendasutus
16. november 2021
3 min

Veebruaris alustab taas digitaliseerimise meistriklass. See on tööstusettevõtetele suunatud 3-kuuline programm, mille käigus valmib ettevõtte digitaliseerimise tegevuskava, mis aitab optimeerida protsesse, tõsta konkurentsivõimet ja vähendada kulusid. Kõige silmapaistvamate programmi läbijate vahel läheb jagamisele 10 000€ planeeritud tegevuste elluviimiseks.

Plasttoodete valmistaja ja digitaliseerimise meistriklassi esimese lennu lõpetanud Plastone protsessispetsialisti Markko Lehtme sõnul mõistsid nad tänu digitaliseerimisega alustamisele, kus valitsevad kitsaskohad. Ettevõtte protsesside kaardistamise käigus märgati eneselegi ootamatult, et tootmise käigus tehakse palju dubleerivaid, ebavajalikke ja väärtust mitteloovaid tegevusi.
„Kui hakkate olukorda kaardistama, tutvuge reaalselt mil moel protsessid töötavad – uskuge, te üllatute, kui palju tühja tööd tehakse,“ soovitab Plastone protsessispetsialist programmiga liitumist kaaluvatele ettevõtetele.

Protsessid korda

Plastone kogemusele sekundeerib teinegi programmi läbinud tööstusettevõte Plastok. Tööstuslike kummide ja plastide töötlemise ning hulgimüügiga tegeleva ettevõtte arendusjuhi Tarvo Isküli hinnangul aitas digitaliseerimise meistriklass aru saada, et tehnoloogia iseenesest pole võluvits, mis imeväel kõik pudelikaelad kõrvaldaks.

„Hakkasime oma protsesse hoopis teise pilguga nägema. Mõistsime, et meie jaoks harjumuspärane pole ainuvõimalik viis asju lahendada, saab ja peabki tegema teisiti,“ ütles Iskül. Meistriklassi järel läkski ettevõtte põhirõhk hoopis baasprotsesside parendamisele, et digitaliseerimisest saadavat kasu maksimaalselt hästi ettevõtte heaks ära kasutada.

Puit- ja puitalumiiniumakende valmistaja Lasita Aken sai tõuke digitaliseerimise meistriklassiga liitumiseks ettevõtte kiirest kasvust. Nelja aastaga käibe kahekordistanud ettevõtte tegevjuhi Karl-Martin Rammo sõnul mõisteti, et olemasolevate lahendustega enam kiiremini ja kaugemale purjetada ei ole võimalik.

Abiks tippkoolitajad ja personaalne mentor

Programmi käigus oma valdkonna tippkoolitajatelt ja personaalselt mentorilt saadud juhtnöörid aitavad osalevatel ettevõtetel mõista, kuidas digilahendusi kasutades tööprotsesse efektiivsemaks muuta ning saadav ressursisääst kasvuks suunata.

Rattariideid valmistava moomoo jaoks polnud digitaliseerimine enam meistriklassiga liitumise hetkeks võõras. Ettevõttel oli paigas nii digitaliseerimise tegevuskava kui ka esimesed protsessid automaatsemaks ja digitaliseeritumaks muudetud.

Programmist soovis moomoo saada abi materjaliressursi planeerimise tarkvara edukaks kasutuselevõtmiseks. Ettevõtte tegevjuhi Martti Sala sõnul ebaõnnestub enamik sedalaadi juurutustest, kui ei tehta piidavalt eeltööd. Meistriklassis osalemises nähti ühtlasi võimalust suurendada ettevõtte võtmeisikute digipädevust.

Kui ka teie ettevõte soovib digitaliseerimises meistrite sekka tõusta, siis nüüd on õige aeg panna end kirja veebruaris 2022 algavasse meistriklassi. Kandideerimine on avatud 11. jaanuarini.

Loe programmi kohta lisaks EASi veebist ja tutvu ka koolitajate ja mentoritega.

Kandideeri digitaliseerimise meistriklassi!

Jaga postitust

Tagasi üles