Vaata peasisu

DigiSeminaride tuur koos meie digiekspertidega

EASi ja KredExi ühendasutus
23. november 2023
3 min

Meie toimekas asutuses toimub igapäevaselt palju tihedat suhtlust ettevõtjatega. Me ei ütle kunagi ära, kui meiega tõhusat koostööd teha tahetakse ja maakondadesse külla kutsutakse. Üks hea näide on nüüd toimuv 5-osaline DigiSeminaride sari koostöös Maakondlike Arenduskeskustega (MAKid).  Meie innovatsiooniosakonna digieksperdid Tauri Sinilaan ja Joel Järvik avavad põhjused miks nad palju kilomeetreid maha sõidavad, et digiküpsust kasvatada üle Eesti.


Millised teemad maakondlikel seminaridel fookusesse võtate? 
Arutleme aktuaalsetel teemadel nagu tehisintellekti võimalused, ChatGPT, küberturvalisus, 3D ja AR-tehnoloogiad, andmete analüüs. Üritustel jagatakse ettevõtjate praktilisi kogemuslugusid ja näiteid headest praktikatest ning libastumistest. Kogu sisu on kokku pandud MAKide konsultantide suhtlusest ettevõtetega – ehk siis uuriti, mis teemad erinevates maakondades ettevõtteid huvitavad ja sealt tekkis koostöös ka sisu.

Miks otsustasite neil teemadel rääkima minna maakondadesse kohapeale, selmet teha digiteemadest DigiSeminar?
Mõte tekkis tegelikult suvel ürituste pilti kaardistades – märkasime, et enamus sündmusi ettevõtjatele on suunatud Tallinnasse. Kohtudes MAKide võrgustiku juhi Andres Huuliga tekkiski mõte, et külastaks just neid kohti, neid ettevõtteid, kes igapäevaselt Tallinna üritustele ei tuleks. Peab aga seda märkima, et harjumus kohapeale kuulama tulla tuleb tekitada, sest tihtilugu on väikeettevõtetel keeruline leida ca 5 tundi oma tööpäevast – lihtsam on veebis kuulata. Idee on leida meie teenustesse ka neid ettevõtteid, kes võivad tunda ja karta, et meie asutus ja teenused on kaugel ja liialt suur amps. Tahame seda müüti kummutada.

Kuidas juba toimunud DigiSeminarid on läinud? 
Praegune tagasiside on olnud väga hea ning vahetu suhtlemine ettevõtjatega kohapeal loob juba väärtuse omaette. Kuna tegemist ei ole ka mastaapsete üritustega, siis selline “lõkkeõhtu” tunnetus on tekkinud ja ettevõtted julgevad avada mõtteid-muresid, milles me proovime leida nendega koos erinevaid lahendusi.

Millised on mured maakondades ja kas need erinevad kuidagi pealinna digimuredest?
Ettevõte on ettevõte ja digimure on digimure. Sisuliselt on mured-mõtted-digiplaanid samad, kuid suurlinnas on lihtsam liikuma minna, kui ümberringi on digitaliseeritud protsesse rohkem. Samuti koolitusi ja mentoreid. Olles infoväljas on tihtilugu lihtsam esimesi samme teha. Just ühine infoväli ongi see, mida me digiüritussarjaga tahame kasvatada. Kõige aktuaalsem teema, millest üritusel räägitakse, on muidugi ERP (ettevõtte ressursside planeerimise tarkvara) juurutamine – kuidas valikut teha ja mis ämbreid sellega võib kolistada. Meie ülesanne on ettevõtet kuulata ja aru saada, kus on turutõrge ning kuidas seda lahendada – teenuse, koolituse või mõne muu abiga. Samuti ei ole digitaliseerimine vaid ERPi juurutamine, see on samuti infoväljas olemise teema.

Kes või mis on MAKid, kellega seminaride raames koostööd teete? Kuidas nemad ettevõtjaid aitavad? 
Maakondlike arenduskeskuste eesmärk on piirkondliku arengu toetamine ja ettevõtluse elavdamine maakondades. Iga maakondlik arenduskeskus opereerib ja pakub erinevaid teenuseid vastavalt oma piirkonna vajadustele, kuid üldiselt võib öelda, et nad aitavad ettevõtjaid mitmel moel: nõustamine, toetuste/teenuste vahendamine, võrgustiku loomine, piirkondliku arengu toetamine.

Järgmine DigiSeminar toimub 6. detsembril Haapsalus. Pane ennast kirja siin.

Jaanuaris toimub DigiSeminar Tartus (info tulekul)

Kas sinu ettevõte soovib enda digiküpsust kasvatada?

Ootame teid ka juba kevadel toimuvasse digitaliseerimise meistriklassi. Võta julgelt ühendust ja kandideeri: Digitaliseerimise meistriklass – EASi ja KredExi ühendasutus

Jaga postitust

Tagasi üles