Vaata peasisu

Inglise kuninganna tunnustus turismiarenduskeskuse koostööpartnerile Neil Taylorile

EASi ja KredExi ühendasutus
21. juuni 2021
1 min

Ühendkuningriigi mainekasse tunnustusnimekirja Overseas and International Birthday 2021 Honours List nimetati Neil Taylor, Eesti sõber ja kauaaegne reisiraamatute autor, kelle silme läbi on britid aastaid Eestiga tutvust teinud.

„Liialdamata võib öelda, et Neil Taylor on Eesti turismile sama mis Edward Lucas Eesti poliitikale,“ ütles auhinda kommenteerides Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EASi) turismiarenduskeskuse direktor Liina Maria Lepik. Teeme järjepidevat koostööd rahvusvahelise pressiga ning Neil Taylor on meie partnerite hulgas üks kauaaegsemaid kaasteelisi, keda iseloomustab Eestist kirjutades sügav erudeeritus, põhjalikkus ja mõistmine. Taylori optimistlik mõtteviis ja teemakäsitlus on teinud meie maa huvitavaks ja atraktiivseks paljudele brittidele.“

Neil Taylor kirjutab Eesti kohta tuntud reisijuhti Bradt Guide, mille raames on Eesti teemal ilmumas juba kaheksas väljaanne. Oma ülevaadete koostamisel tugineb ta tihedale infovahetusele turismiarenduskeskusega ning külastab sageli Eesti väiksemaidki paiku, et olla täpne ja tabav, mõista konteksti ning tuua välja kõige olulisem just Briti reisija jaoks. Kriisiaastal, kui reisimine on oli piiratud, tundis Taylor Eesti vastu jätkuvalt suurt huvi, osaledes aktiivselt turismiarenduskeskuse korraldatud virtuaalüritustel.

Jaga postitust

Tagasi üles