Vaata peasisu

Berliinis alustas tööd EASi ekspordinõunik  

EASi ja KredExi ühendasutus
11. august 2020
2 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuses (EAS) alustas tööd uus Saksamaa ekspordinõunik Leana Kammertöns, kelle abiga saavad Eesti ettevõtted laiendada oma tegevust Saksamaal ja suurendada ekspordivõimalusi.

EASi juhi Peeter Raudsepa sõnul on Saksamaa suuruselt viies Eesti ekspordipartner ning Eesti ettevõtjate huvi Saksa suunal aina kasvab. „Seni on meie Nürnbergis asuv ekspordinõunik teenindanud aastas üle 100 Eesti ettevõtte ja viinud läbi mitmeid sektoripõhiseid seminare ja ärikohtumisi,“ rääkis Raudsepp.

„Koroonakriisi vältel oleme näinud, et ettevõtete huvi ja vajadus ärinõuannete ja kontaktide saamise võimaluste kohta on veelgi kasvanud,“ ütles EASi juht ning lisas, et uue inimese töölaud saab olema kindlasti kohe algusest ääreni täis. „Kindlasti saavad ettevõtete päringud nüüd ka kiiremini vastatud,“ kinnitas Raudsepp.

Tema sõnul suudavad kaks ekspordinõunikku veel paremini toetada EASi Saksamaa kasvuprogrammis osalevate ettevõtete vajadusi, abistada firmasid kogu Saksamaa ulatuses ning koostöös meie Saksa Suursaatkonna inimestega leida lahendusi ka keerulisematele küsimustele, kus on vaja kõrgemate riigiametnike tuge.

Berliinis Eesti Vabariigi Suursaatkonnas tööle asuv Leana Kammertöns on sündinud Võrumaal, kuid viimased 25 aastat elanud Saksamaal. „Olen alati soovinud siduda oma töö Eestiga ja mulle meeldib töötada rahvusvahelises keskkonnas. EASi ekspordinõunikuna saan kasutada ära oma mitmekülgset kogemuste pagasit nii era- kui ka avalikus sektoris,“ rääkis Kammertöns ning julgustas Saksa turust huvitatud ettevõtjaid endaga ühendust võtma.

EASi ekspordinõunikud aitavad ettevõtteid kolmel peamisel viisil, milleks on eelnõustamine, ekspordipartnerite otsing ning välisettevõtete ostusoovide vahendamine. Eksportimist alustav või kavandav ettevõte saab eelnõustamisel ülevaate sihtriigis kehtivate vastava valdkonna regulatsioonide, standardite, litsentseerimisvajaduste ja kaubamärkidega seonduva kohta. Ettevõtja saab teavet nii riigi majanduskeskkonna ja ärivõimaluste kui ka toote ja teenuse turule sobivuse kohta.

Lisaks töötavad Saksamaal Hamburgi kontoris ka üks EASi investeerimiskonsultant ja turismi valdkonna nõunik – viimase täiendusega kasvab EASi meeskond Saksamaal jälle nelja inimeseni. EASi ekspordinõunikud töötavad koos Saksamaaga kokku 14 riigis Soomes, Rootsis, Taanis, Norras, Suurbritannias, Hollandis, Prantsusmaal, Araabia Ühendemiraatides, Hiinas, Indias, Singapuris, Jaapanis ja Ameerika Ühendriikides. Tänavu avatakse veel uus ekspordiesindus Poolas ning värvatakse täiendav esindaja Soome.

Täpsemat teavet ekspordinõunike kohta leiab EASi kodulehelt www.eas.ee/ekspordinounikud-valisriikides

Jaga postitust

Tagasi üles