Auve Tech: innovatsioonivõimekuse diagnostika on motiveeriv nii ettevõttele kui ka investoritele
Eelmisel suvel esitles kodumaine tehnoloogiaettevõte Auve Tech maailma esimest autonoomset vesinikuelemendiga elektrisõidukit. Tegevjuhi Johannes Mossovi sõnul on innovatsioon olnud ettevõttes algusest peale kesksel kohal. Arendustegevuse paremaks juhtimiseks läbiti hiljuti EAS-i ja Kredexi ühendasutuse pakutav innovatsioonivõimekuse diagnostika programm.
Auve Tech paistab oma ainulaadsete lahendustega silma. Kõik sai alguse 2017. aastal, kui koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga asuti arendama isejuhtivat sõidukit. Aja jooksul on algset ideed edasi arendatud ning jõutud nii vesinikutehnoloogia kui ka superkondensaatoriteni. Uued mõtted ei sünni aga iseenesest, vaid vajavad mõtestatud, järjepidevat ja kontrollitavat arendustegevust – selleks sai ettevõte hiljuti tuge innovatsioonivõimekuse diagnostikast.
Diagnostikaprotsessi käigus kohtuvad EAS-i ja Kredexi ühendasutuse eksperdid ettevõtte meeskonnaga, et hinnata innovatsioonivõimekust kuues erinevas kategoorias: innovatsioonikultuur, ärivaldkonna tundmine, strateegia, teadus- ja arendustegevuse investeeringute struktuur, võimekus ja vahendid ning protsessid.
Kes mille eest vastutab?
„Noore ettevõttena tulid meie peamised nõrkused esile just protsesside korralduse poole pealt. Selgus, et saaksime arendusprotsessi muuta tõhusamaks, mõeldes selgemini läbi eesmärgid ning projektide ülesehituse,“ tõdeb Auve Tech’i tegevjuht Johannes Mossov. Oma kogemuse põhjal soovitab ta juba enne diagnostika läbimist paika panna sisemine töökorraldus ja mõelda läbi, kes meeskonnast hakkab vastutama protsesside täiendamise eest. Auve Techis hakkab neid ümber kujundama arendusmeeskond koos -juhiga, kaasates vajadusel ka projektijuhte.
Innovatsioonivõimekuse hindamisel tuuakse välja ettevõtte tugevused ja nõrkused ning valmib põhjalik raport koos soovitustega. „Selle raporti alusel parendatud rutiinid ja igapäevased tegevused on juba praegu teinud meie arendustööd viljelevate inimeste elu palju lihtsamaks, vähendades ülesannete ümbermängimise vajadust ning tuues kõikidele osalistele sisemist selgust. Projektide algatamise ja lõpetamise protsessi juurutamine meil alles aga käib ning suuremaid tulemusi hakkame loodetavasti nägema aasta lõpus,“ ennustab Mossov.
Innovatsioonivõimekust võiks hinnata iga-aastaselt
Lisaks protsesside ühtlustamisele aitab innovatsioonivõimekuse diagnostika ettevõttel analüüsida tehtud tööd ning saada paremini aimu konkurentsiolukorrast. Saadud positiivne kogemus motiveerib Johannes Mossovi sõnul Auve Tech’i muutma selles stiilis innovatsiooni diagnostikat majasiseseks iga-aastaseks rutiiniks. “Kui näha iga-aastast muutust – vaadata, kust midagi on jälle paremaks läinud – teeb see kõikidele töötajatele pai ning on motiveeriv nii ettevõttele endale kui ka investoritele,” selgitab tegevjuht.
Hiljutine diagnostika on vaid üks osa pikast ja viljakast koostööst EAS-i ja Kredexi ühendasutusega. Samal ajal kui arendusega seotud pool ettevõttest tegeleb innovatsioonivõimekuse diagnostikaga, on osa meeskonnast seotud mitmete välisüritustega ning kodus tähtsate külaliste sõidutamisega.
Meil on hea koostöö, eriti kuna meie toote näol on tegu suhteliselt innovaatilise asjaga, mida on võimalik ka füüsiliselt katsuda. Hetkel on ettevõttes käsil etapp, kus käiakse maailmas ringi, et potentsiaalseid kliente leida. Eelkõige just selliseid kundesid, kes saaksid juba täna pakutavast lahendusest kasu. Me ei taha venitada, pakkudes klientidele kümne aasta võimalikku visiooni. Eesmärk on oma äritegevust kohe uutele turgudele laiendada ja ettevõtte nähtavust suurendada.
Auve Tech tegevjuht Johannes Mossov
Soovime aidata ka Sinu ettevõtet innovatsioonivõimekuse hindamisel tuues välja tugevused ja võimalikud nõrkused. Koostame ka põhjaliku raporti koos soovitustega, mis toetab ettevõtet innovatsioonivõimekuse tõstmisel! Lisainfo innovatsioonivõimekuse diagnostika osas on leitav siit.