Vaata peasisu

Arvo Pärdi ja Robert Wilsoni suurteosega seotakse sõnum Eestist

EASi ja KredExi ühendasutus
11. mai 2015
2 min

11. mai 2015

12. mail esietendub Noblessneri Valukojas maailmakuulsa Eesti helilooja Arvo Pärdi ja kaasaegse teatri suurkuju Robert Wilsoni suurteos “Aadama passioon”. Teos tähistab Arvo Pärdi 80. sünnipäeva ning muusika-aastat Eestis.

Esietendusele järgnevad aasta jooksul tegevused, mis tutvustavad kahe looja loomingut ja Eestit kümnetele miljonitele inimestele üle maailma. Lisaks toimuvad ringreisid lavastusega juhtivatele festivalidele.
Sügisel valmivad dokumentaal- ja kontsertfilm, mis jõuavad 40 –45 riigi telekanalitesse, kinodesse ning filmifestivalidele Euroopas, Ameerikas ja Aasias. Aasta lõpuks jõuab rahvusvahelisele turule nii dokumentaalfilmi kui ka kontsertsalvestusega Blue Ray ja DVD plaat.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) seob lavastuse ja salvestuste liikumisega maailmas erinevaid Eestit tutvustavaid tegevusi. „Arvo Pärt on viimased neli aastat olnud enim esitatud elav helilooja maailmas. Meie eesmärgiks on tugevdada rahvusvahelisel areenil Pärdi seost Eestiga ning tutvustada Eestit kui helilooja sünnimaad,“ selgitas EASi turismiarenduskeskuse direktor Tarmo Mutso.

Mutso sõnul jõuab sõnum Eesti kõrgkultuurist muljetavaldaval moel kümnete miljonite inimesteni üle maailma. „Näiteks on prognoositud 50 miljonit dokumentaalfilmi vaatajat, kelleni jõuab lugu hinnatud Eesti kunstnikust ja tema kodumaast. Peale Eesti laiema tutvustamise on meie eesmärgiks saada kultuurihuvilist publikut ka reaalselt Pärdi sünnipäeva-aastaks Eestisse reisima ning teisi siinseid kultuurisündmusi külastama,“ sõnas Mutso.

EAS korraldab Eesti tutvustamist kohtades, kuhu lavastus liigub. Teave Eestist jõuab rahvusvahelistesse telekanalitesse ning Eestit näidatakse dokumentaalfilmis ja kontsertsalvestusel. Välisriikide meediat informeeritakse teose liikumisest, lisaks on info üleval visitestonia.com võõrkeelsetes sotsiaalmeediakanalites. Plaanis on ka postitused rohkem kui miljonilise auditooriumiga rahvusvahelise telekanali ARTE sotsiaalmeedias. 19. mail kõlab Berliinis osana Eesti presidendi visiidist ka Arvo Pärdi looming.

Jaga postitust

Tagasi üles