Vaata peasisu

Katre Kõvask: suunamudijate võimuses on tööstussektor atraktiivseks muuta

EASi ja KredExi ühendasutus
6. juuni 2024
2 min

Eesti tööstussektor vajab juurde uusi andekaid inimesi. Selleks tuleb muuta tööstus seksikaks, et inimesed tahaksid sellesse sektorisse panustada, sõnas YOOKi juht Katre Kõvask konverentsil Industry5.0.

Üks võimalus selleks on läbi eeskujude. Vaja on eeskujusid, noorte keeles influencereid, selgitas Kõvask. Ja influencer ei pea tingimata oleme üks inimene, väga hea näide on tema sõnul teadussaade „Rakett 69“, mida võiks koolides näidata ja populariseerida. „Et kuvand tööstuse ümbert ei oleks selline must, pime ja rutiine töö, vaid et tegelikult sinna on vaja helgeid päid, tohutult tarkust, sinna on vaja programmeerijaid, insenere, automaatikuid, elektrispetsialiste. Selle tööga on võimalik jõuda kaugele, see tagab hea, põneva ja väljakutsete rohke elu,“ rääkis Kõvask.  

Kõvaski ettevõttes on hetkel ca 15 töötajat, kellega käivitati veebruaris Türil Baltimaade esimene kaerajoogitehas Yook Production AS, mis astub täna jõudsalt samme välisturgudele laienemiseks. Ettevõte tõi Eesti turule aasta alguses kolm erineva maitsega kaerajooki, mis on täna lisaks Eesti poelettidele, kohvikutele ja restoranidele juba müügil ka Läti ja Leedu turul.  

Lisaks kirjutati hiljuti alla leping Kuvediga, sõnas Kõvask. „Liigume Lahe riikides loodetavasti kiirete sammudega edasi,“ lausus ta. Praegu suudetakse ühes vahetuses toota aastas maksimaalselt 20 miljonit liitrit kaerajooke, mida on soov lisaks Balti riikidele eksportida kaugemale. Varasemas intervjuus mainis Kõvask, et Aasias turgudest huvitavad neid eelkõige Lõuna- Korea, Vietnam ja Jaapan, piilutakse ka Singapuri ja Indoneesiat. Samuti on fookuses Laheriigid ning kindlasti otsitakse eksporditurge ka Lääne- Euroopas. 

„Keegi meid kusagil ei oota. Me peame ikkagi ise need nipid leidma. Võib-olla tõesti kohati isegi häbitult müüma, ehk jõhkralt nii-öelda pakkuma ja leidma neid kohti, kus suured on nõrgad ja meil on veel eelis, kuna oleme väiksed ja uued tulijad,“ rääkis Kõvask.  

Vaata videost pikemalt, millist tööstust Katre Kõvaski sõnul Eestil vaja on, kuidas aidata tööstuse eksport taas kasvule, kuidas Yook konkurentsitihedal kaerajoogiturul teisi ettevõtteid edestab ning mida tuleb tema hinnangul teha selleks, et tööstuspoliitika muutuks majanduspoliitika üheks aluseks.

Millist tööstust Eestile vaja on? Vaata pikemat videointervjuud Katrega siit:

Jaga postitust

Tagasi üles