Vaata peasisu

Äridiplomaatia laieneb enamate ettevõteteni

EASi ja KredExi ühendasutus
10. november 2018
2 min

Kõrgetasemeliste välisvisiitide infoportaal www.visiidid.ee annab ettevõtjatele infot, millised ärivisiidid riigil plaanis on ning loob võimaluse anda teada osalemissoovist.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammisti sõnul aitab uus tööriist era- ja avaliku sektori koostöös paremini ühendada välissuhtluse vajadusi ning nõudmisi.

Ettevõtjatel on ajakohane ülevaade riigi äridiplomaatia geograafilistest suundadest ning samas saame kaardistada ettevõtjate tagasisidet neid huvitavate välisturgude kohta ja vastavalt sellele ka oma tegevusi paremini planeerida,“ märkis Tammist. „Ühtlasi laieneb ka ettevõtete ring, kellel on võimalus saada riigilt tuge välisturgude hõivamisel,“ lisas Tammist.

Minister avaldas lootust, et portaali aktiivne kasutus annab võimaluse viia Eesti äridiplomaatia oluliselt efektiivsemale tasemele.

Veebikeskkond www.visiidid.ee on valminud EASi teostusel Eesti äridiplomaatia strateegia raames.

EASi välisinvesteeringute keskuse direktor Allan Selirand ütles, et ärivisiitide eesmärgiks on tutvustada Eestit kui atraktiivset välisinvesteeringute sihtkohta ja usaldusväärset ekspordipartnerit.

“Eestist välja suunduvate visiitide korraldamine on oluline töövahend ettevõtete globaalse ambitsiooni elluviimisel, ettevõtluse toetamisel ja edendamisel nii uutele turgudele sisenemisel kui ka investeeringute Eestisse toomisel,” märkis Selirand.

Välisvisiitidel osalemise soovi saavad portaali kaudu esitada kõik Eesti Vabariigis registreeritud ja Eesti osalusega ettevõtted.

Jaga postitust

Tagasi üles