Vaata peasisu

Algas üle-eestiline ettevõtlusnädal

EASi ja KredExi ühendasutus
5. oktoober 2015
4 min

5. oktoober 2015

Oktoobrikuu teisel nädalal leiab taas aset iga-aastane ettevõtlusnädal peateemaga „Nutikas ettevõtlus“. Ettevõtmisse on seekord kaasatud kaheksa linna, kus toimub 5. – 11. oktoobrini kokku ligi 200 erinevat üritust.

Ettevõtlusminister Liisa Oviir ütles, et ettevõtja on riigi ja ühiskonna tugisammas ning väärib tunnustust. „Ühiskond kestab ja areneb kiiremini tänu inimestele, kes julgevad unistada ning tahavad ja suudavad oma unistused tegudeks muuta. Just selliste inimeste eestvedamisel luuakse ühiskonnale väärtusi, olgu siis ärilistes või sotsiaalsetes ettevõtmistes,“ sõnas minister. Ta lisas, et nädala eesmärgiks on tunnustada ja väärtustada ettevõtjat. „Ettevõtja kui väärtuse looja vajab ühiskonnas suuremat märkamist ja tunnustamist ning ettevõtja roll laiemat teadvustamist erinevates ühiskonna gruppides.“

EASi juhatuse esimehe Hanno Tombergi hinnangul tuleb täna ettevõtluses toime tulemiseks omada väga laialdasi teadmisi erinevatelt elualadelt. „Edukad on ettevõtted, kus on olulisel kohal nii loomingulisus kui ka ärivaist. Soovin, et ettevõtlusnädalal esitaks nii mõnigi palgatööline või üliõpilane endale küsimuse, kas mul on julgust ja tahtmist, et luua oma ettevõte,” lausus Tomberg. Ta lisas, et ettevõtluses on vastutus suurem, kuid see annab iseseisvuse ja võimalused oma unistused teoks teha.    

Nädala avapäeval, 5. oktoobril toimub Tallinnas Telliskivi Loomelinnakus alustavatele ettevõtjatele suunatud Kasvuettevõtjate päev. Üritusel on võimalik kuulda ettekandeid Derrick Mainsilt (Leapfrog, USA), Peeter Allik (AS Jalex) ja Janek Pohlalt (Tahe Outdoors AS). Päeva jooksul toimuvates töötubades saavad osalejad lahendada kaasuseid ning mõtestada, kuidas uusi teadmisi oma ettevõtte kontekstis kasutada.

Teiseks suureks sündmuseks on neljapäeval, 8. oktoobril toimuv EASi  autorikonverents „Liftiga tulevikku. Totaalne muutumine“. Noblessneri Valukojas toimuva ürituse põhirõhk on muutustel, mida ettevõtted ärimudeleid uuendades või välisturgudel avanenud võimalusi kasutades läbi teevad. Konverentsi peaesineja on välisanalüütik Andreas Freytag (Saksamaa). Ettekannetega esinevad EASi juhatuse esimees Hanno Tomberg ning teiste seas ka Ettevõtluse Auhind 2015 tänavused nominendid Valio Eesti AS (Aasta Eksportöör) ja Adcash OÜ (Aasta Uuendaja).

Nädala tähtsündmuseks on 8. oktoobri õhtul Noblessneri Valukojas toimuv ettevõtlusgala, kus tunnustatakse parimaid ettevõtteid ja kuulutatakse välja Aasta Ettevõte 2015. Auhinnagalast teeb ülekande ERR.

Esmakordselt heisatakse 8. oktoobril ettevõtjate auks riigilipud ja tähistatakse ettevõtja päeva. Nädala jooksul leiab üle Eesti aset ka aktsioon „Ettevõtlikkus koolidesse“, mille käigus külastavad kümned Eesti ettevõtjad ja tippjuhid põhikoole, gümnaasiume ja kutsekoole või võtavad õpilasi vastu oma ettevõttes. Kogu ettevõtmise fookuses on tekitada koolinoortes huvi ettevõtlusega tegelemise vastu.

Ettevõtlusnädala üritused toimuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas, Viljandis, Raplas, Valgas ja Võrus. Nädala eesmärgiks on tõsta ühiskonna ettevõtlusteadlikkust ning arendada ettevõtjate teadmisi.

Rohkem infot Ettevõtlusnädal 2015 kohta leiab kodulehelt (http://arhiiv.eas.ee/ettevotlusnadal) ja Facebook’ist (www.facebook.com/ettevotlusnd).

Jaga postitust

Tagasi üles