Vaata peasisu

Algab üheksas Eesti sõprade rahvusvaheline kokkutulek 

EASi ja KredExi ühendasutus
8. juuli 2021
3 min

Täna algab järjekorras 9. Eesti sõprade rahvusvaheline kokkutulek, millega tänatakse äri-, poliitika- ja kultuuritegelasi, kelle tegevus ja nõuanded on aidanud Eestil saada tõeliseks Euroopa riigiks. Seekordse kokkutuleku põhifookus on IT-sektoril.

Eesti sõprade kokkutuleku avab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EASi) ja Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) kooskorraldatav äriseminar „Shaping the IT stories of tomorrow“, kus oma edulugu tutvustavad Eesti iduettevõtted Clanbeat, Guardtime, Salv ja Greenergy Data Centers. Reede hommikul toimub traditsiooniline sümpoosion „Quo vadis, Estonia?“, mille peakõnelejad on kokkutuleku patroon Toomas Hendrik Ilves ning üks Bolti asutajatest Markus Villig. Paneelis ühinevad eelkõnelejatega tehnoloogiaettevõtjad Ott Kaukver ja Mari Joller. Sümpoosioni modereerib Sten Tamkivi. Pealelõunal külastatakse Stenbocki Maja ja kohtutakse peaminister Kaja Kallasega. 9. Eesti sõprade rahvusvaheline kokkutulek lõpeb kontserdiga Arvo Pärdi keskuses.

EASi juhi Peeter Raudsepa sõnul on see riigile suur väärtus, kui leidub nii palju erinevaid inimesi, kes kõik Eestit oluliseks peavad. „EASil on rõõm Eesti sõprade kokkutulekut koos partneritega korraldada, sest meie rahvusvahelised sõbrad aitavad Eestit maailmas suuremaks teha ja muuhulgas aidata kaasa ka Eesti ettevõtete edule välismaal ning aidata siia tuua kõrge lisandväärtusega välisinvesteeringuid,“ ütles Raudsepp. 

Välisminister Eva-Maria Liimets tõi välja, et praegu on digivaldkonna ja -ühiskonna teadmiste ja kogemuste vahetamine eriti oluline, sest COVID-19 pandeemia on ühtaegu proovile pannud nii digilahenduste toimimise kui ka kiirendanud uute tehnoloogiate loomist ja kasutuselevõttu. „Eesti sõprade kokkutulek on suurepärane võimalus olemasolevate sõprussidemete kinnistamiseks ja uute kontaktide loomiseks, aga ka edasiviivateks mõttevahetusteks, kuidas digiareng edendab meie ühiskonna arengut. On see e-teenuste arendamisel või hoopis rohepöörde ja loovmajanduse vallas. Tänan kõiki, kes on meid oma sõbraks pidanud ning oma tegevusega Eesti tuntust kasvatanud, ütles Liimets.

ITLi presidendi Juhan-Madis Puki sõnul on Eesti sõprade kohtumisel esmakordselt fookuses digitehnoloogiad ja digiühiskond. „Töötame ITLis selle nimel, et meie ettevõtetel oleks keskkond, kus on hea äri teha, sama tähtis on meie ettevõtete läbilöögivõime ka rahvusvaheliselt. Info- ja kommunikatsioonitehnoloogia sektori jaoks on selline sündmus väga oluline. Usume ka, et just meie digiriigi hea maine on aidanud kaasa nn sõprade klubi tekkimisele. Igaüks, kes sellel koosviibimisel osaleb, saab mõnes mõttes nagu saadikuks, kes meie digiusku levitada aitab,“ kommenteeris Pukk. 

Eesti-Rootsi koostööfondi aseesimees Pär Nuderi sõnul on temasuguste Eesti sõprade jaoks oluline tulla kokkutulekule uute teadmiste saamiseks ja oma võrgustiku laiendamiseks. „Lisaks on see aasta eriline: 30 aastat märkimisväärset arengut taasiseseisvumisperioodil väärib tähistamist,“ ütles Nuder. 

„Eesti sõbrad on meie rahvusvahelises võrgustikus üliolulised, ja nii tore, et nad on võimalik jälle peale pandeema-pausi kutsuda päikeselisse Tallinnasse külla,“ ütles ettevõtja ja investor Sten Tamkivi.

Kokku on Eestisse tulemas üle 40 väliskülalise. Lisaks jälgivad programmi ülekande vahendusel ca 30 külalist üle ilma. Eesti sõbrad tulevad kohale Saksamaalt, Prantsusmaalt, Soomest, Rootsist, Leedust, Poolast, Araabia Ühendemiraatidest,  Lõuna-Koreast, Jaapanist, Slovakkiast, Šveitsist, USA-st, Singapurist, Ühendkuningriigist ja Luksemburgist.  

Eesti sõprade rahvusvaheline kokkutulek kutsuti ellu 2010. aastal. Kokkutulekuga tänatakse ettevõtjaid, poliitikuid ja kultuuritegelasi, kelle tegevus on aidanud Eestil areneda dünaamilise majanduse ning õitsva kultuurikeskkonnaga Euroopa riigiks, ning kes võivad kaasa aidata oluliste välisinvesteeringute Eestisse toomisele.

Ürituse korraldajateks on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Välisministeerium ja Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit ning kokkutulekut toetavad ka Kultuuriministeerium, Levira ja Ülemiste City.

Jaga postitust

Tagasi üles