Vaata peasisu

Alates 15. novembrist saab taotleda toetusi rahvusvaheliselt huvipakkuvate sündmuste korraldamiseks

EASi ja KredExi ühendasutus
9. oktoober 2017
2 min

Alates 15. novembrist avab EAS rahvusvaheliste sündmuste korraldajatele toetuse taotlemiseks kolmanda vooru. Vooru maht on 400 000 eurot, mis jaguneb võrdselt kultuuri- ja spordisündmuste vahel. Toetuse eelarve võimaldab toetada ca 3-5 kultuuri- ning 3-5 spordiprojekti. Toetuste taotlejatele toimub 19. oktoobril infopäev.

Toetuse eesmärk on Eesti kui turismisihtkoha tuntuse kasvatamine välisriikides. Koostöö turismiettevõtjate, sihtkohtade ja sündmuse korraldajate vahel aitab luua väliskülastajatele huvitavaid pakkumisi lisaks sündmuse programmile ning pikendada nende siinviibimist.

Toetus on mõeldud sündmuse korraldamiseks Eestis ning sellele eelnevate turundustegevuste läbiviimiseks välisriikides. Toetusi saab taotleda juba alates neli kuud pärast vooru avamist toimuvate sündmuste korraldamiseks ning projekti vahendeid on võimalik kasutada pikemalt, näiteks ka aastal 2021.

Kolmanda vooru taotluste esitamise tähtaeg on 12. jaanuar 2018 kell 17.00. Infopäev toetuse taotlejatele toimub Tallinnas 19. oktoobril kell 14.45-16.45. Palume infopäevale registreeruda siin.

Varasematel voorudel on toetust saanud 10 kultuurisündmust ja 11 spordisündmust, mis kokku toovad üle 240 000 ööbimise Eesti majutusettevõtetele ning tutvustavad Eestit sündmuse otseülekannete ja muude välismeedia kajastustega rohkem kui 92 miljonile huvilisele. Hiljuti aset leidnud toetatud projektid on näiteks Haapsalus esimest korda toimunud Tšaikovski festival, Weekendi festival Pärnus, orienteerumise maailmameistrivõistlused ning laske- ja murdmaasuusatamise MMid Lõuna-Eestis.

Lisainfo toetuse kohta EASi veebis.

Rahvusvaheliste sündmuste toetust kaasrahastavad Euroopa Regionaalarengu Fond ja Euroopa Liit.

Jaga postitust

Tagasi üles