Vaata peasisu

15. hooaja Ajujahi võitis Complok

EASi ja KredExi ühendasutus
8. detsember 2022
3 min

8. detsembril selgus Eesti suurima ettevõtluskonkursi Ajujaht 2022 võitja, kelleks osutus rahapesu tõkestamise koolitust pakkuv ettevõte Complok. 

Finaalis astusid võistlustulle Complok, Steelmonitor ja Crump. Võitja sai auhinnaks 30 000 eurot. Teine ja kolmas koht vastavalt 15 000 ja 7500 eurot. Saate võitis rahapesu tõkestamise koolitust pakkuv Complok. Ettevõtte kaasasutaja Maarja-Liisa Soe sõnul oli nende jaoks juba finaali jõudmine väga suur võit. 

“Tagasivaatavalt võime öelda, et Ajujaht on meie mentaliteeti ja ambitsiooni kasvatanud nii, et oleme oma teekonnal jõudnud traditsioonilisest ärimudelist täielikult iduettevõtteks, mis on valmis globaalseks skaleerimiseks,” selgitas Soe.

„Comploki tiimis on kokku saanud ideaalne idufirma retsept: ülisuur sisemine põlemine, päris probleem ja ekspertsus,“ kiitis žüriiliige ja Startup Estonia juht Eve Peeterson rahapesu tõkestamise koolitusplatvormi arendavat võidutiimi. „Rõõm oli näha, kuidas nad võtsid mentorite nõuannetest ja kogu Ajujahi protsessist enda jaoks maksimumi ning tegid nende kuude jooksul tohutu arenguhüppe,“ lisas Peeterson.

Ajujahi teise koha ja 15 000 eurot sai Steelmonitor ning kolmanda koha koos 7500 euroga Crump

Complokis teati üpris täpselt, milline regulatiivne tsunami on finantssektorit tabanud ning, kui nad nüüd näitavad veelgi selgemalt ära, kuidas nad kavatsevad võimaldada väga kuluteadliku finantssektori tegijatele kokkuhoidu, siis ma usun, et neil võib oma nišis olla ees päris kenake tulevik,” arvas SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel.

Elisa Eesti erakliendiüksuse juhi ja juhatuse liikme Mailiis Ploomanni sõnul on kohustuslike koolituste puhul tavaliselt kaks võimalust. Esimesel juhul tehakse minimaalselt nõutav ning töötajate pädevust näidatakse pelgalt ettevõtte süsteemidesse linnukesi märkides. Teisel juhul panustatakse töötaja kompetentsidesse rohkelt aega ning ressursse, eesmärgiga teadmiste omandamine tõepoolest ka tagada.

“Kuigi enamus ettevõtteid oma hinges eelistaksid teist varianti, on see tänaseid vahendeid kasutades, praktilises elus pahatihti pea võimatu. Complok on suutnud tuvastada ideaalse kesktee – efektiivne ning ressursisäästlik rutiin, mis on oskuslikult koostatud ning lähtub kaasaegsetest andragoogika põhimõtetest,” nentis Ploomann. Ta lisas, et paljud MOOC tüüpi ülikoolikursused on tõestanud, et täiskasvanu on õigeid võtteid kasutades võimeline ka digimaailmas suurepäraselt teadmisi omandama. Complok saab olema selles kindlasti järjekordne edukas näide.

Microsoft Eesti tegevjuht Tanel Erm rääkis, et Comploki näol on tegu siira ja entusiastliku tiimiga, kes on suutnud luua toote, mis on tänapäeva tugevalt reguleeritud finantsmaailma vajalik ja väärtuslik. „Hoian värsketele võitjatele pöialt,” lisas Erm.

Ajujahi teise koha ja 15 000 eurot sai Steelmonitor ning kolmanda koha koos 7500 euroga Crump. Tallinna linna eriauhinna pälvis suitsukonijäädet 3D printimise tooraineks ümber töötlev Filaret. Tartu linna eriauhinna sai ettevõte Tuker, kelle loodud rakendus aitab tõsta teeninduskvaliteeti. Esikoha võitnud Complok sai lisaks Kaamos Grupi poolt tasuta kontoripinna terveks aastaks ning 2000 euro väärtuses õigusabi advokaadibüroo TRINITI poolt.

Selle aasta põnevat programmi ja meeskondade arengut saab järele vaadata siit ning top 9 tiimide lisainfo leiad siit.

Juba saab kandideerida 16. hooajale siin. Algaval hooajal läbivad konkursile sisenenud ettevõtted täiemahulise kiirendiprogrammi, mille tulemusena jõutakse investorivalmiduse ja skaleeritava ärini. 

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus. Läbi aastate on Ajujahile esitatud ligi 5000 äriideed ning riigiasutuse programmist on tuule tiibadesse saanud mitmed kohalikud ja rahvusvahelised edulood. Tuntumate vilistlaste hulka kuuluvad näiteks Bolt, Bikeep, Click & Grow, GoWorkaBit, FoodDocs, Groveneer, Timbeter jpt.

Jaga postitust

Tagasi üles