Vaata peasisu

AdamLights sai maailma vallutamiseks tõuke EASilt

EASi ja KredExi ühendasutus
15. detsember 2020
3 min

Tallinna, Riia, Vilniuse, Londoni, Tokyo, Dubai ja paljude teiste maailma metropolide elanikke rõõmustavad sel talvehooajal Märjamaal toodetud valguslahendused. AdamLightsi tegevjuhi Ivari Roosilehe kinnitusel mängis suurt rolli ettevõtte maailmavallutusplaanide realiseerumisel just EASi abi.

“Meie ellu sisenes EAS üsna loomulikul teel ilma suuremate üllatusteta – suurte eesmärkide ja kiire arenguga ettevõtte jaoks on oluline mõista, et edasiseks kasvuks tasub ringi vaadata ka riigipoolsete toetuste seas,” meenutab Roosileht. Peamiselt jõuluvalgustusega tegeleva ettevõtte jaoks käib töö aasta ringi, kuid nö. palgapäev terendab vaid korra, peale suuremaid aastalõpupühi. “Investeerime väga palju vahendeid pikema aja jooksul ning me rahavood ei liigu ühtlaselt, seega ei ole kiire kasvu hoogustamiseks laenuraha kasutamine kuigi realistlik väljavaade.”

AdamLightsi valgustus MGM Macau-s | Foto: AdamLights

2016.aastal võttis AdamLightsi juhtkond vastu riskantse otsuse osaleda maailma suurimal jõulumessil Frankfurtis. Ühel eksklusiivseimal kontaktüritusel osaleb mitusada firmat, aga heal juhul vaid kümme tipptegijat suudab välja panna tõsiseltvõetava tootepakkumise, sest osaluskulu võib ulatuda üle 100 tuhande euro. “Olime varem EASiga kokku puutunud väiksemate koolituste kaudu, kuid otsustasime jõulumessil osalemiseks küsida otse rahalist toetust, mille õnneks ka saime. Tänu edukale messiprojektile olemegi tänaseks kasvanud üheks maailma juhtivaks jõuluvalguslahenduste tootjaks, sest Frankfurtist saadud kontaktid ning klientide usaldus on sillutanud teed üha järgmistele turgudele,” selgitab Roosileht.

Usalduse võitmine on olnud üks suuremaid väljakutseid, usub Roosileht. “Meie valguslahendused võivad maksta kümneid ja isegi sadu tuhandeid eurosid, tühjalt kohalt ei ole keegi nõus ühele Eesti ettevõttele sellist usalduskrediiti pakkuma – klient peab olema kindel, et kvaliteetsed tooted jõuavad täpselt õigeks ajaks kohale. Messil osalemine andis meie toodangule kvaliteedimärgi ning meid hakati ka olemasolevate partnerite poolt tõsisemalt võtma.”

AdamLights valgustus Canary Wharf Londonis | Foto: AdamLights

Täna on AdamLights maailma teiste tippudega võrdselt konkureerimas suurhangete nimel, sest ettevõtet on märgatud ning nende usaldusväärsuses ollakse kindlad. Innovatsioon ja tootearendus saab sellest vaid hoogu juurde. “Pikka aega olid toode ja müük meie jaoks olulisemad kui organisatsiooni ja kompetentside arendamine. Aasta tagasi liitusime EASi arenguprogrammiga, mis aitab meil protsesse sujuvamaks lihvida ning tulla välja ainulaadsete toodete ja teenustega. Näiteks juhitava valgusega jõulutulede nišis oleme kindlasti maailmas esikohal,” ei varja Roosileht rahulolu. Suure eelise annab nutikas protsessijuhtimine, millele andis hoogu mõned aastad tagasi EASi toel läbi viidud digiaudit. “Saime sealt inspiratsiooni, kuidas edasi areneda ning kuidas tootmisprotsesse digitaliseerida ja automatiseerida.”

Jõulukaunistus Londonis | Foto: AdamLights

Riigipoolne toetus on tugeva ekspordifookusega ettevõttele eluliselt tähtis. Tihti kujuneb sellest välja sügavam koostöö, mis aitab ka Eestil laiemalt silma paista. Nii osaleb AdamLights järgmisel aastal Dubais toimuval Expo maailmanäitusel, kus ettevõttel on au paigaldada Eesti paviljonis kesksel kohal asuv valgusinstallatsioon. “Meie lahendusest saab üks Eesti paviljoni visiitkaarte, mis jäädvustub tuhandetel paviljonis klõpsitud fotodel. Selline reklaam on kasuks nii Eestile kui ka meie ettevõttele, sest aitab luua ja arendada suhteid potentsiaalsete klientide ja tavakülastajatega,” ütleb Roosileht lõpetuseks.

 

 

Projekti kaasrahastatakse Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Jaga postitust

Tagasi üles