Vaata peasisu

Aasta Uuendaja tänavused finalistid on CGI Eesti AS, AdCash OÜ ja Bluegate OÜ

EASi ja KredExi ühendasutus
19. august 2015
3 min

19. august 2015

CGI Eesti AS, AdCash OÜ ja Bluegate OÜ konkureerivad EASi Ettevõtluse Auhinna konkursi Aasta Uuendaja tiitlile. Võitja kuulutatakse välja 8. oktoobril toimuval Eesti parimate ettevõtete pidulikul auhinnagalal.

Tarkvaraarenduse valdkonnas tegutsev CGI Eesti AS pakub teenuseid klientidele üle kogu Euroopa. Muuhulgas on Eestis CGI poolt loodud GIS-112 tarkvara, mis kuvab häirekeskusele automaatselt helistaja asukohale lähimad politsei-, kiirabi- ja päästemeeskonnad. Samuti on ettevõtte kaasa löönud Tartu Ülikooli noorte teadlaste poolt valminud ESTCube-1 ja peagi valmiva TTÜ Mektory kosmoseprogrammi satelliiitide loomisel. Möödunud aastal oma müügitulu 20 protsendi võrra kasvatanud ettevõte on tööandjaks 152 inimesele.

2007. aastal prantslase Thomas Adovani poolt asutatud AdCash OÜ on lühikese ajaga teinud läbi märkimisväärse eduloo. Oma tehnoloogia abil internetis reklaamikampaaniaid läbi viiv firma omab kliente üle maailma. Adcash® kaubamärki kasutades kuvatakse igas kuus üle 20 miljardi reklaamiühiku ligi 250 riigis. Ettevõte kasvatas oma 50 töötajaga eelmisel aastal müügitulu 77 protsenti, viies selle 42,8 miljoni euroni.

Hambaraviteenuse pakkuja Bluegate OÜ üllatas 2014. aastal turgu ainulaadse nutirakendusega. Nende loodud hambaraviäpp võimaldab muuhulgas broneerida aegu, lisada end ootelisti, saada meeletuletusi ja tutvuda õpetlike videotega. Järgmise sammuna plaanitakse rakenduses kättesaadavaks teha ka patsientide raviga seotud andmed. Ettevõttes töötab 19 inimest ja müügitulu suurenes eelmisel aastal 31 protsenti.

Konkursi Aasta Uuendaja 2015 eesmärk on tunnustada Eestis tegutsevaid  ettevõtjaid, kes on uuenduste väljatöötamise ja eelkõige nende tulemusliku rakendamisega saavutanud majanduslikku edu, loonud kõrgema lisandväärtusega töökohti või kasutanud teadusmahukaid lahendusi oma toodete ja/või teenuste arendamisel.


Ettevõtluskonkursside taust

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) korraldatav konkurss Ettevõtluse Auhind on kõrgeim riigipoolne tunnustus ettevõtjatele ja ettevõtlikkusele ning samas Eesti pikima ajalooga ettevõtluskonkurss. Ettevõtluse Auhind 2015 eesmärk on edendada ettevõtlikkust ning tunnustada ambitsioonikamaid Eesti ettevõtteid. Kokku kandideeris konkursil 70 ettevõtet. Parimad selgitatakse välja viie kategoorias: Aasta Uuendaja, Aasta Välisinvestor, Aasta Piirkonna Ettevõte, Aasta Eksportöör ja Aasta Vastutustundlik Ettevõte. Konkurssi kaasrahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Samaaegselt korraldavad  Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja Eesti Tööandjate Keskliit Konkurentsivõime Edetabeli, kus tänavu kandideerib 400 ettevõtet. 

Mõlema konkursi parimate hulgast valitakse üldvõitja  Aasta Ettevõte 2015.

Jaga postitust

Tagasi üles