Vaata peasisu

Aasta ettevõtte tiitel aitab Cleveronil nii värbamistel kui välissuhtluses

EASi ja KredExi ühendasutus
31. oktoober 2018
2 min

Cleveron on Viljandimaalt pärit kõrgtehnoloogilisi pakiautomaate arendav ja tootev võimekas ettevõte, keda tunnustati oktoobris ka Aasta ettevõtte tiitliga. Auhinnatseremoonial ütles EASi juhatuse esimees Alo Ivask, et Cleveroni taga on tõeliselt inspireeriv lugu, kus kõva tööga on nullist üles ehitatud äri, mis kasvab kordades. Eelmisel aastal jõudsid Eesti kapitalil põhineva ettevõtte nutikad pakirobotid ka maailma suurima jaeketi Walmarti kauplustesse USAs.

Meeletult kiire kasvutempoga ettevõtetel näib kogu energia kuluvat laienemiseks ning müügitegevuseks, kuid Cleveron on suutnud leida ka aega EASi arenguprogrammis osalemiseks. “Tootearendus on Cleveroni üks põhitegevustest ning pidevalt meie fookuses, seetõttu on arendustegevuse edasiviimine üks meie prioriteete ning arenguprogrammides osalemine on seega väga vajalik,” märkis Cleveroni juhataja asetäitja Tiia Toom. EASi toetusmeedet kasutas Cleveron eelkõige tootearenduseks. “Töötasime välja uue, turul täiesti ainulaadse toote, mida loodame õige pea ka avalikkusele esitleda. EASi programmi toel suutsime kaasata täiendavat rahastust lisaks omafinantseeringule,” lisas Toom.

Suuri muudatusi ei ole tootearendusprogramm Cleveronile kaasa toonud, sest ettevõtte tootearendusprotsess on väga põhjalikult läbi mõeldud. “Pigem andis programmis osalemine meile kindlust, et oleme õigel teel ning kinnitas meie mõtet, et tootmise ja arendustegevuse selgem eraldamine nii juhtimise kui ka tegevuste osas on ettevõttele kasulik.”

Toomi sõnul on Cleveron aeg-ajalt osalenud EASi toel ka messidel, kas Eesti ühisstendi osalisena või ka iseseisvalt. “On väga hea, kui kohaliku turu kohta saab esmase ülevaate sihtturu esindajalt, seetõttu olemegi nii mõnelgi sihtturul kasutanud EASi esinduste teenuseid kohaliku turu nõuete ja ärikeskkonna tundma õppimiseks.”

Aasta ettevõtja tiitli võitmine on Cleveroni jaoks kõrgeim tunnustus, mida üks ettevõte võib Eestis pälvida, seda enam, et tegemist on suhteliselt väikesest linnast pärit edulooga. “See on tunnustus nii kõikide cleveroonikute igapäevatööle kui ka meie suuremale visioonile,” rõhutas Toom. “See tunnustus teeb meid tööandjana veelgi atraktiivsemaks, sest laieneme pidevalt ning otsime kogu aeg meeskonda uusi liikmeid. Ühtlasi aitab parima ettevõtte tiitel meid ka välissuhtluses, sest suurendab potentsiaalsete partnerite silmis veelgi meie usaldusväärsust,” lisas Toom.

Jaga postitust

Tagasi üles