Vaata peasisu Eesti Arengu Sihtasutuse, Euroopa Liit Euroopa struktuuri- ja investeerimisfondid ning Eesti Tuleviku Jaoks (EST)

ehitame üheskoos eduka Eesti!

Toetame Sinu ambitsioonikat ettevõtmist äri arendamisel, tootearenduse ja innovatsiooni edendamisel ning sobivatele välisturgudele laienemisel.

kuidas EAS aitab mind?

Tutvustame võimalusi Sinu ettevõtte ja ärimudeli arendamiseks, uutele turgudele sisenemiseks ning lisandväärtuse kasvatamiseks.

Aitame Sul erinevaid pädevusi arendada, jagame praktilisi näpunäiteid ning aitame äri arendamiseks sobivate partnerite leidmisel.

Toetame Sinu ambitsioonikaid projekte ja tutvustame ka rahvusvahelisi rahastusvõimalusi.

EASi ja KredExi ühendasutus kutsub üles kõiki Putini sõjast tulenevalt otseselt ja kaudselt mõjutatud Eesti ettevõtteid andma teada oma probleemidest seoses tarneahelate ja ekspordipartneritega.

Uuri lähemalt

Äri arendamine

Anname nõu, kuidas oma äri ja erinevaid pädevusi arendada. Samuti toetame ambitsioonikate projektide rahastamist.

Loe lisa

800

Meie kogenud kliendihaldurite kätes on üle 800 ettevõtte.

Tootearendus ja innovatsioon

Tutvustame innovatsioonivõimalusi, edendame Sinu ettevõtte tootearendust ja rahastame uuenduslikke projekte.

Loe lisa

2+ miljardit

Meie teenuseid kasutanud ettevõtted lõid enam kui 2 miljardi euro väärtuses lisandväärtust.

Eksport

Ootame Sind osalema ekspordi kasvuprogrammides, korraldame kõrgetasemelisi visiite ning nõustame välisturgudele sisenemisel.

Loe lisa

147

Meie kliendid ekspordivad 147 erinevasse riiki.

Turism

Aitame Sul arendada nutikaid ja eristuvaid turismiteenuseid ning tõsta nii enda kui ka Eesti tuntust.

Loe lisa

650+

Oleme aidanud 650+ turismiettevõttel arendada oma ärimudelit või turismitoodet.

sündmused

uuri lisaks

Meie teadmus- ja tehnoloogiasiirdeteenused liigutavad teadmisi ja oskusi puudutavat infot ettevõtete vahel ning vahendavad ettevõtteid ja teadus- ja arendusasutusi.

KredEx pakub ettevõtetele kiiremaks arenguks ja välisturgudele turvaliseks laienemiseks laene, riskikapitali, krediidikindlustust ja riigi garantiiga tagatisi.

Tutvustame Eesti ettevõtlussektoreid sihtturgudel ja teenindame välisettevõtete ostusoove, et toetada Eesti ettevõtteid laienemisel uutele välisturgudele.

Toetame välisspetsialistide värbamist Eesti ettevõtetesse, vahendades Eesti ettevõtete töökuulutusi välisriikidesse ning korraldades üleilmseid värbamiskampaaniaid.

Tööstuse digitaliseerimist mõistetakse tihti kui uue arvutiprogrammi või roboti kasutuselevõtmist, aga veel olulisem on targalt kasutada tehnoloogia abil korjatud andmeid. Nii on võimalik seniseid protsesse tõhusamaks muuta ja uusi ärimudeleid luua.

EASi välisinvesteeringute osakonna eesmärk on kujundada Eestist atraktiivne investeerimiskeskkond, tuua siia uusi välisinvesteeringuid ning pakkuda siin juba tegutsevatele investoritele laienemisvõimalusi.

E-​residentsus avab ettevõtjatele üle maailma digitaalse juurdepääsu Eesti arenenud e-​teenustele ja läbipaistvale, vähese bürokraatiaga ning turvalisele ärikeskkonnale, muutes Eestit suuremaks.

E-​Eesti esitluskeskus tutvustab väliskülalistele e-​Eesti edulugu, e-​lahendusi, IKT sektorit ja koostöövõimalusi edukate e-​lahenduste taga olevate kohalike ettevõtete ja ekspertidega.

Kosmosebüroo eesmärk on Eesti kosmosevaldkonna ettevõtluse arendamine ning rahvusvahelise koostöö edendamine, tagades meie ettevõtetele uusi ärivõimalusi kõrgtehnoloogiat loovatel turgudel.

Ei leia Eestist vajalikku spetsialisti? Kaks nõuannet alustavale välisvärbajale
Ei leia Eestist vajalikku spetsialisti? Kaks nõuannet alustavale välisvärbajale

Eestis valitseb üha suurem kvalifitseeritud tööjõu puudus, mis sunnib ettevõtteid vaatama välisspetsialistide poole. Tihtipeale võib aga protsess takerduda, kuna ettevõttel puudub välisvärbamise kogemus või tekib küsimuskohti, millega ei oska edasi minna. Millele siis ikkagi tuleks enne välisvärbamisega alustamist mõelda, millest alustada ja kust saada tuge?  Kaardista ettevõtte vajadused Välisvärbamise teekonna alguses tasub tiimiga arutada, keda täpselt vaja on ja millistest sihtriikidest võiks kandidaati otsida. Mõtlema peaks, millised riigid mängivad olulist rolli teie äristrateegias ja kus võiks leiduda kandidaate, kes on saanud vastava kõrghariduse või rakenduslikud oskused.  Samuti peaks ettevõte paika panema ka oma väärtuspakkumise kandidaadile – mis eristab teie ettevõtet

Eesti tööstusettevõtted osalevad koos Soomes ärimessil

EASi ja KredExi ühendasutus koostöös Eesti Masinatööstuse Liiduga viis 13 ettevõtet Eesti ühisstendiga Soome juhtivale tööstusmessile Alihankinta 2022, mis toimub 27.-29. septembrini Soomes, Tamperes. Alihankinta on suuruselt teine ​​allhanketööstuse mess Euroopas. “Mess on Soomes väga populaarne ning on oluliseks iga-aastaseks kohtumiskohaks metalli-ja masinatööstuse ettevõtetele. See on suurepärane võimalus luua uusi ärikontakte ning leppida kokku kohtumised Soome ostujuhtide ja ettevõtete juhtidega,” kinnitas EASi Soome ekspordinõunik Irene Surva-Lehtonen. Messil plasti survevalu ja koostamisteenuse pakkujana väljas olev Plastone on Alihankintal käinud juba ligi kümme aasta. “Meie kliendid ja partnerid oskavad meid ühisstendilt leida. Lisaks oleme koos teiste Eesti ettevõtetega tugevamad ning aitame üksteist

Rakendusuuringute programmist said rahastuse projektid toidutööstusest energeetikani

EASi ja KredExi ühendasutuse rakendusuuringute programmi III taotlusvoorus said rahastuse 27 teadusmahukat arendusprojekti kogumahus 18,9 miljonit eurot. Rakendusuuringute programmi eesmärk on toetada Eesti ettevõtete teadmusmahukat toote- ja tehnoloogiaarendust. „Eesti ettevõtted on globaalses konkurentsis ja praeguses situatsioonis, kus sisendhinnad ja palgaootus tõusevad, on teadmusmahukas arendustöö kesksel kohal aitamaks meie ettevõtetel edukad olla. Samuti on oluline see, et meie ettevõtted liiguksid väärtusahelates ülespoole ja tänu sellele kasvaks ka nende toodetav lisandväärtus. Samas on rakendusuuringute staadium kõige riskirohkem, nimetatud ka kui arendustegevuse „surmaorg“, kuna investeeringud on suured ja pole kindlust arenduse õnnestumisel. Riigi kohustus on ettevõtjaid selles osas aidata ja võtta osa riske

Galerii: Eesti kosmoseettevõtted põkkuvad Pariisis astronautika kongressil äripartneritega

Sel nädalal toimub Pariisis Rahvusvaheline Astronautika Kongress (IAC) ning ühisstendiga on kohal ka Eesti ettevõtted, teadusasutused ja EASi ja KredExi ühendasutuse Eesti kosmosebüroo.„IAC on kosmosesektori jaoks kindlasti aasta kõige olulisem sündmus. Meie ühisstend asub sõna otseses mõttes kiviviske kaugusel NASA, ESA, Lockheed Martini ja kõikide teiste oluliste tegijate stendidest. See tähendab, et oleme sündmuste ja võtmeisikute keskel,“ sõnas EASi ja KredExi Eesti kosmosebüroo juht Madis Võõras. Tema sõnul tekivad siin ilma suurema võimlemiseta ärikontaktid, mida kuskilt mujalt ei saa ning just nii saavad meie ettevõtted oma tehnoloogiat ja tarkust näidata. „Meil on ägedaid teadusmahukaid ettevõtteid, kellel on võimekust teha koostööd

Vaata, kes on „Ettevõtluse auhind 2022“ nominendid!

Selgunud on konkursi “Ettevõtluse auhind” nominendid ehk 18 ettevõtet, kellel on võimalus võita tänavune aasta ettevõtte auhind. EASi ja KredExi ühendasutuse ja Eesti Tööandjate Keskliidu poolt korraldatud konkursi parimad ettevõtted kuulutatakse välja 13. oktoobril toimuval auhindamisüritusel, mida kannab üle ka ETV.  Eesti pikima ajalooga ettevõtluskonkursi žürii koostöös erinevate valdkondade asjatundjatega valis välja kolm parimat ettevõtet kuues kategoorias – aasta innovaator, aasta eksportöör, aasta välisinvestor, aasta turismiedendaja, aasta pereettevõte ning esmakordselt ka aasta kestliku ettevõte. Nende kategooriate võitjate ja Kaubandus-Tööstuskoja konkurentsivõime edetabeli kolme võitja hulgast valitakse ühiselt välja ka aasta ettevõte. EASi ja KredExi juhi Lauri Lugna sõnul oli žürii töö väga inspireeriv,