Vaata peasisu Eesti Arengu Sihtasutuse, Euroopa Liit Euroopa struktuuri- ja investeerimisfondid ning Eesti Tuleviku Jaoks (EST)

ehitame üheskoos eduka Eesti!

Toetame Sinu ambitsioonikat ettevõtmist äri arendamisel, tootearenduse ja innovatsiooni edendamisel ning sobivatele välisturgudele laienemisel.

kuidas EAS aitab mind?

Tutvustame võimalusi Sinu ettevõtte ja ärimudeli arendamiseks, uutele turgudele sisenemiseks ning lisandväärtuse kasvatamiseks.

Aitame Sul erinevaid pädevusi arendada, jagame praktilisi näpunäiteid ning aitame äri arendamiseks sobivate partnerite leidmisel.

Toetame Sinu ambitsioonikaid projekte ja tutvustame ka rahvusvahelisi rahastusvõimalusi.

EASi ja KredExi ühendasutus kutsub üles kõiki Putini sõjast tulenevalt otseselt ja kaudselt mõjutatud Eesti ettevõtteid andma teada oma probleemidest seoses tarneahelate ja ekspordipartneritega.

Uuri lähemalt

Äri arendamine

Anname nõu, kuidas oma äri ja erinevaid pädevusi arendada. Samuti toetame ambitsioonikate projektide rahastamist.

Loe lisa

800

Meie kogenud kliendihaldurite kätes on üle 800 ettevõtte.

Tootearendus ja innovatsioon

Tutvustame innovatsioonivõimalusi, edendame Sinu ettevõtte tootearendust ja rahastame uuenduslikke projekte.

Loe lisa

2+ miljardit

Meie teenuseid kasutanud ettevõtted lõid enam kui 2 miljardi euro väärtuses lisandväärtust.

Eksport

Ootame Sind osalema ekspordi kasvuprogrammides, korraldame kõrgetasemelisi visiite ning nõustame välisturgudele sisenemisel.

Loe lisa

147

Meie kliendid ekspordivad 147 erinevasse riiki.

Turism

Aitame Sul arendada nutikaid ja eristuvaid turismiteenuseid ning tõsta nii enda kui ka Eesti tuntust.

Loe lisa

650+

Oleme aidanud 650+ turismiettevõttel arendada oma ärimudelit või turismitoodet.

sündmused

uuri lisaks

Meie teadmus- ja tehnoloogiasiirdeteenused liigutavad teadmisi ja oskusi puudutavat infot ettevõtete vahel ning vahendavad ettevõtteid ja teadus- ja arendusasutusi.

KredEx pakub ettevõtetele kiiremaks arenguks ja välisturgudele turvaliseks laienemiseks laene, riskikapitali, krediidikindlustust ja riigi garantiiga tagatisi.

Tutvustame Eesti ettevõtlussektoreid sihtturgudel ja teenindame välisettevõtete ostusoove, et toetada Eesti ettevõtteid laienemisel uutele välisturgudele.

Toetame välisspetsialistide värbamist Eesti ettevõtetesse, vahendades Eesti ettevõtete töökuulutusi välisriikidesse ning korraldades üleilmseid värbamiskampaaniaid.

Tööstuse digitaliseerimist mõistetakse tihti kui uue arvutiprogrammi või roboti kasutuselevõtmist, aga veel olulisem on targalt kasutada tehnoloogia abil korjatud andmeid. Nii on võimalik seniseid protsesse tõhusamaks muuta ja uusi ärimudeleid luua.

EASi välisinvesteeringute osakonna eesmärk on kujundada Eestist atraktiivne investeerimiskeskkond, tuua siia uusi välisinvesteeringuid ning pakkuda siin juba tegutsevatele investoritele laienemisvõimalusi.

E-​residentsus avab ettevõtjatele üle maailma digitaalse juurdepääsu Eesti arenenud e-​teenustele ja läbipaistvale, vähese bürokraatiaga ning turvalisele ärikeskkonnale, muutes Eestit suuremaks.

E-​Eesti esitluskeskus tutvustab väliskülalistele e-​Eesti edulugu, e-​lahendusi, IKT sektorit ja koostöövõimalusi edukate e-​lahenduste taga olevate kohalike ettevõtete ja ekspertidega.

Kosmosebüroo eesmärk on Eesti kosmosevaldkonna ettevõtluse arendamine ning rahvusvahelise koostöö edendamine, tagades meie ettevõtetele uusi ärivõimalusi kõrgtehnoloogiat loovatel turgudel.

Ettevõtjatele avaneb uus toetusvoor arendustöö finantseerimiseks

22. detsembril avaneb EASi rakendusuuringute programmi (RUP) uus toetusvoor arendusprojektide elluviimiseks. Toetuse eelarve on 15 miljonit eurot ning ettevõtteid nõustavad programmi raames oma ala eksperdid.  „Rakendusuuringute programmil on seni olnud kolm edukat taotlusvooru, kus ettevõtted arendavad tõeliselt innovaatilisi uusi tehnoloogiaid ning tooteid alates laborilihast kuni väikelaevade hübriidsüsteemide ja digiravimiteni,“ selgitas EASi ja KredExi ühendasutuse juhatuse liige Sigrid Harjo. Kolmandasse toetusvooru esitas taotluse 56 ettevõtet ning huvi programmi vastu on pidevalt kasvanud. „Konkurents on igas voorus tugevamaks läinud ning see näitab, et meie ettevõtete panustamine teadmusmahukale arendustööle aina kasvab. Hea on nentida, et toetuse saajate hulgas on nii alustavaid kui ka

Aafrika kui uus võimaluste manner Eestile

Oktoobris avas EAS oma esinduse Keenias ning määras Aafrika võimaluste tutvustamiseks ametisse juba kahekümnenda ekspordinõuniku – Joel Karubiu. Alge EASi Aafrika esinduse loomiseks tekkis president Kersti Kaljulaidi visiidi raames, eesmärgiga tihendada kahepoolseid suhteid Keenia ja Eesti vahel. Oluline on rõhutada, et Keenia ei osutunud esinduse sihtkohaks kõigest presidendi visiidi tõttu, vaid põhjusteks olid riigi hea SKP tase ning valitsuse tugev soov parandada oma positsiooni äritegemise globaalses edetabelis – Maailmapanga Ease of Doing Business tabelis kerkis Keenia ülemöödunud aastal 56. kohale, mis on märkimisväärne edasiminek võrreldes 2012. aasta 170. kohaga. Keenia kasuks räägib ka strateegilise tähtsusega asukoht Ida-Aafrika südames, kust avaneb

Muljeid Dubai tehnoloogiamessilt: digitaliseerumine liigub täiskiirusel

Oktoobris toimus Dubais maailma suurim tehnoloogiamess, mida külastas tänavu enam kui 138 000 inimest ning kus oli esindatud üle 5000 ettevõtte 90st riigist. Messil eksponeeriti kõike – lendavaid autosid, isesõitvaid taksosid, tipptasemel roboteid, uusimaid arenguid pilvetehnoloogias, küberturvalisuses, andmeanalüütikas ja targa linna valdkonnas. Esimest korda oli messil ühisstendiga esindatud ka 12 ettevõtet Eestist. Messil osalenud Eesti ettevõtted tegutsevad küll kõik erinevates valdkondades, kuid neid ühendavateks märksõnadeks on innovatsioon ja digilahendused. Oma tooteid ja teenuseid tutvustasid Nortal, B.Est Solutions Estonia, SK ID Solutions, Cybexer Technologies, Bamboo Group, Mindtitan, 1oT, Miltton Events, Rethinkers, Ektaco, Elmo Rent ja Top Connect. EAS toetas messil osalejaid

Suurbritannia turg pakub ettevõtjatele õpetlikke kogemusi

Ühendkuningriigi poliitikat on viimase aasta jooksul iseloomustanud mõningane teatraalsus, eriti arvestades võimumänge peaministritooli ümber. Poliittsirkuse meelelahutusliku väärtuse kõrval teeb aga britte murelikuks samal ajal nende majanduses toimuv, sest paljuräägitud ja kauaoodatud majandussurutis on nüüd kohale jõudnud ning tabab valusalt iga ettevõtjat ja kodanikku. Inglise keskpanga ülesandeks on reguleerida Briti naela intressimäärasid ning hoida ohjes inflatsiooni. Paraku ei ole väärikas finantsasutus suutnud oma ülesannete kõrgusel püsida ning on saanud kõvasti noomida kahekohalistesse numbritesse ulatuva inflatsiooni pärast. Eesti majandus on olemuselt väga avatud ning maailmaturul toimuvad muutused tabavad meid kiiremini, olgu selleks siis energiahindade kallinemine või tarneahelaprobleemid. Suurbritannias jõuab inflatsiooni piitsalöök elanikeni

Mida tähendavad USA vahevalimised Eesti ettevõtetele?

Novembris toimusid Ameerika Ühendriikides vahevalimised, mis pälvisid küll vähem tähelepanu kui ülejärgmise aasta novembris toimuvad presidendivalimised, kuid omasid suurt tähtsust riigi edasise tuleviku suhtes. Kuigi ootuste kohaselt pidanuks vabariiklased saavutama veenva valimisvõidu, osutus lõpptulemus oluliselt tasakaalustatumaks, nii on USA Kongress jagatud kahe erakonna vahel – esindajatekojas saavutasid ülekaalu vabariiklased, kuid senatis jäi enamus demokraatidele, seda tänu kahele sõltumatule senaatorile, kes reeglina hääletavad demokraatide kasuks. Poliitiline heitlus võib lõpuks viia olukorrani, kus nii Ameerika tarbijatele kui ka ettevõtetele jääb kätte vähem kapitali. Väheneva rahalise ressursi tingimustes hakkavad paljud tarbijad pöörama tähelepanu kulutuste vähendamisele ning eelistama säästlikumaid võimalusi, millel omakorda on tugev