Vaata peasisu Ühtekuuluvuspoliitika logo 2021-2027 (kaasrahastanud EU, EST)

Ehitame üheskoos eduka Eesti!

Toetame Sinu ambitsioonikat ettevõtmist äri arendamisel, tootearenduse ja innovatsiooni edendamisel ning sobivatele välisturgudele laienemisel.

Scroll down

Kuidas EAS aitab mind?

Tutvustame võimalusi Sinu ettevõtte ja ärimudeli arendamiseks, uutele turgudele sisenemiseks ning lisandväärtuse kasvatamiseks.

Aitame Sul erinevaid pädevusi arendada, jagame praktilisi näpunäiteid ning aitame äri arendamiseks sobivate partnerite leidmisel.

Toetame Sinu ambitsioonikaid projekte ja tutvustame ka rahvusvahelisi rahastusvõimalusi.

Äri arendamine

Anname nõu, kuidas oma äri ja erinevaid pädevusi arendada. Samuti toetame ambitsioonikate projektide rahastamist.

Loe lisa

800

Meie kogenud kliendihaldurite kätes on üle 800 ettevõtte.

Tootearendus ja innovatsioon

Tutvustame innovatsioonivõimalusi, edendame Sinu ettevõtte tootearendust ja rahastame uuenduslikke projekte.

Loe lisa

2+ miljardit

Meie teenuseid kasutanud ettevõtted lõid enam kui 2 miljardi euro väärtuses lisandväärtust.

Eksport

Ootame Sind osalema ekspordi kasvuprogrammides, korraldame kõrgetasemelisi visiite ning nõustame välisturgudele sisenemisel.

Loe lisa

147

Meie kliendid ekspordivad 147 erinevasse riiki.

Turism

Aitame Sul arendada nutikaid ja eristuvaid turismiteenuseid ning tõsta nii enda kui ka Eesti tuntust.

Loe lisa

650+

Oleme aidanud 650+ turismiettevõttel arendada oma ärimudelit või turismitoodet.

Sündmused

Uuri lisaks

Meie teadmus- ja tehnoloogiasiirdeteenused liigutavad teadmisi ja oskusi puudutavat infot ettevõtete vahel ning vahendavad ettevõtteid ja teadus- ja arendusasutusi.

KredEx pakub ettevõtetele kiiremaks arenguks ja välisturgudele turvaliseks laienemiseks laene, riskikapitali, krediidikindlustust ja riigi garantiiga tagatisi.

Tutvustame Eesti ettevõtlussektoreid sihtturgudel ja teenindame välisettevõtete ostusoove, et toetada Eesti ettevõtteid laienemisel uutele välisturgudele.

Toetame välisspetsialistide värbamist Eesti ettevõtetesse, vahendades Eesti ettevõtete töökuulutusi välisriikidesse ning korraldades üleilmseid värbamiskampaaniaid.

Tööstuse digitaliseerimist mõistetakse tihti kui uue arvutiprogrammi või roboti kasutuselevõtmist, aga veel olulisem on targalt kasutada tehnoloogia abil korjatud andmeid. Nii on võimalik seniseid protsesse tõhusamaks muuta ja uusi ärimudeleid luua.

EASi välisinvesteeringute osakonna eesmärk on kujundada Eestist atraktiivne investeerimiskeskkond, tuua siia uusi välisinvesteeringuid ning pakkuda siin juba tegutsevatele investoritele laienemisvõimalusi.

E-​residentsus avab ettevõtjatele üle maailma digitaalse juurdepääsu Eesti arenenud e-​teenustele ja läbipaistvale, vähese bürokraatiaga ning turvalisele ärikeskkonnale, muutes Eestit suuremaks.

E-​Eesti esitluskeskus tutvustab väliskülalistele e-​Eesti edulugu, e-​lahendusi, IKT sektorit ja koostöövõimalusi edukate e-​lahenduste taga olevate kohalike ettevõtete ja ekspertidega.

Kosmosebüroo eesmärk on Eesti kosmosevaldkonna ettevõtluse arendamine ning rahvusvahelise koostöö edendamine, tagades meie ettevõtetele uusi ärivõimalusi kõrgtehnoloogiat loovatel turgudel.

Eestit külastab kõrgetasemeline küberturvalisuse delegatsioon Saksamaalt

Täna saabus Saksamaa Nordrhein-Westfaleni (NRW) liidumaalt Eesti visiidile kõrgetasemeline küberturvalisuse valdkonna eksperdi- ja äridelegatsioon. Kolme päeva jooksul kohtuvad Eesti ettevõtjad ja riigi esindajad delegatsiooniga, et edendada Eesti ja Saksamaa koostööd digitaliseerimise ja küberturvalisuse valdkonnas. „Esimene suurem ja tõsisem küberrünnak Eesti vastu toimus 2007. aastal ja see suudeti edukalt tõrjuda. Ei ole juhus, et NATO küberturvalisuse keskus asutati Tallinnas juba järgmisel aastal, misjärel Eesti on aastate jooksul saanud selles valdkonnas ulatuslikke teadmisi ning tõusnud üheks hinnatuimaks küberturvalisuse eksperdiks maailmas. Seda kogemust saamegi nüüd jagada teiste riikide sama valdkonna ekspertidega,“ selgitas Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse (EIS) Saksamaa ekspordinõunik Leana Kammertöns Saksa delegatsiooni

Tunnustus annab enesekindlust ja julgust edasi minna!

Sel aastal toimub 29. korda Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse ning Eesti Tööandjate Keskliidu korraldatav Eesti pikima ajalooga ettevõtluskonkurss „Ettevõtluse auhind“. Varasemalt auhindu võitnud ettevõtted Thermory ja FLIR Systems Estonia OÜ kinnitavad, et kuigi nad on keskendunud eelkõige välisturgudele, on tunnustus ka kodumaal olulise tähtsusega. Thermory on termopuidu ja saunamaterjalide tootja, kes loob puidust lahendusi, mis kujundavad väärtusliku ja jätkusuutliku elukeskkonna. Eelmisel aastal saadi konkursil “Ettevõtluse auhind” kestliku ettevõtte nominatsioon ja 2018. aastal  pälviti aasta eksportööri tiitel. Thermory AS turundusdirektor Andres Kangur toob välja, et saadud tunnustused on neile väga olulised, sest neid kasutatakse ettevõtte esiletõstmiseks ja turundamiseks kodumaal. Mainimata ei

Juhtide mentorprogramm: kuue kuu jooksul saadud teadmised, kogemused ja kontaktid, mille kogumine oleks võtnud aastaid

Selle aasta märtsis lõpetas järjekordne EASi ja KredExi ühendasutuse juhtide mentorprogrammi lend. Kuuekuulise programmi käigus arendasid ettevõtete võtmeisikud juhtimisalaseid oskusi ja võrgustikku ettevõtte efektiivsuse tõstmiseks ning lisaks valmis ettevõtte vajadustest lähtuv arenguplaan. Programmis osalenud ratta- ja suusariideid tootva ettevõtte Moomoo tegevjuht Martti Sala sõnul on ta mõelnud, kui kaua oleks tal võtnud aega juhtide mentorprogrammis saadud kogemuste, teadmiste ja kontaktide omandamine ilma programmis osalemata. “Võimatu täpselt öelda, aga minu puhul ilmselt väga palju aastaid. Juba esimesed kontaktkohtumised ja võrgustumisüritused olid väga võimsad. Mälestused kogu eluks – suurepärane korraldus, uued teadmised ja veel rohkem uusi kontakte,” rääkis Sala. Juhtide mentorprogramm sisaldab

Tööstussümbioos Eestis: uuenduslik ja majanduslikult tulus lahendus igale ettevõttele? 

Tööstussümbioos on mõiste, mis viitab erinevate tööstusharude koostööle, mille käigus ühe ettevõtte laos seisev ressurss, tootmisjäägid või kõrvalsaadused muutuvad teise ettevõtte toormaterjaliks. See innovatiivne lähenemine võimaldab vähendada jäätmeid ja ressursikulu, aidates kaasa nii keskkonnasäästlikkusele kui ka majanduslikule tõhususele. Eestis, kus loodusvarade säästlik kasutamine ja keskkonnakaitse on üha enam tähelepanu all, võib tööstussümbioos pakkuda olulist panust jätkusuutlikku ettevõtte majandamisse.  Tööstussümbioosi eelised Eestis  Tööstussümbioos pakub mitmeid eeliseid nii keskkonnale kui ka ettevõtetele. Esmalt, see vähendab oluliselt jäätmete tekkimist. Kui ühe ettevõtte kõrvalsaadused suunatakse teise ettevõtte tootmisprotsessi, väheneb vajadus jäätmekäitluse ja ladustamise järele, mis omakorda vähendab keskkonnamõju. Eestis, kus jäätmekäitlus ja ringmajandus on

Reaalajamajanduse ja digitaliseerimise meistriklass aitas ettevõtted loomingulisest kaosest loomevabaduseni

Kevadel alustanud loomeettevõtetele suunatud Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse (EIS) reaalajamajanduse ja digitaliseerimise meistriklass jõudis eduka lõpuni, tuues kaasa mitmeid uuenduslikke ideid ja mõjusaid lahendusi.  Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse toetuste osakonna valdkonnajuht Riin Roosalu sõnul osales meistriklassis nii klassilisemaid tootmisega tegelevaid ettevõtteid kui ka teenusettevõtteid, kes müüvad kliendile oma tööaega. „Samas ühendas ja innustas kõiki programmis olevad ettevõtteid soov teha oma tööd kiiremini, tõhusamalt, et vältida infokadu ja stressi nii töötajate kui klientide vaates. Kõikide ettevõtete esitlustest jäi läbivalt silma, et kui ettevõttes valitseb nn loominguline kaos, siis see raiskab väärtuslikku aega. Kui tugiprotsessid on kaardistatud ja paika pandud, siis see ei vähenda

Tagasi üles