Vaata peasisu Ühtekuuluvuspoliitika logo 2021-2027 (kaasrahastanud EU, EST)

Ehitame üheskoos eduka Eesti!

Toetame Sinu ambitsioonikat ettevõtmist äri arendamisel, tootearenduse ja innovatsiooni edendamisel ning sobivatele välisturgudele laienemisel.

Scroll down

Kuidas EAS aitab mind?

Tutvustame võimalusi Sinu ettevõtte ja ärimudeli arendamiseks, uutele turgudele sisenemiseks ning lisandväärtuse kasvatamiseks.

Aitame Sul erinevaid pädevusi arendada, jagame praktilisi näpunäiteid ning aitame äri arendamiseks sobivate partnerite leidmisel.

Toetame Sinu ambitsioonikaid projekte ja tutvustame ka rahvusvahelisi rahastusvõimalusi.

Äri arendamine

Anname nõu, kuidas oma äri ja erinevaid pädevusi arendada. Samuti toetame ambitsioonikate projektide rahastamist.

Loe lisa

800

Meie kogenud kliendihaldurite kätes on üle 800 ettevõtte.

Tootearendus ja innovatsioon

Tutvustame innovatsioonivõimalusi, edendame Sinu ettevõtte tootearendust ja rahastame uuenduslikke projekte.

Loe lisa

2+ miljardit

Meie teenuseid kasutanud ettevõtted lõid enam kui 2 miljardi euro väärtuses lisandväärtust.

Eksport

Ootame Sind osalema ekspordi kasvuprogrammides, korraldame kõrgetasemelisi visiite ning nõustame välisturgudele sisenemisel.

Loe lisa

147

Meie kliendid ekspordivad 147 erinevasse riiki.

Turism

Aitame Sul arendada nutikaid ja eristuvaid turismiteenuseid ning tõsta nii enda kui ka Eesti tuntust.

Loe lisa

650+

Oleme aidanud 650+ turismiettevõttel arendada oma ärimudelit või turismitoodet.

Sündmused

Uuri lisaks

Meie teadmus- ja tehnoloogiasiirdeteenused liigutavad teadmisi ja oskusi puudutavat infot ettevõtete vahel ning vahendavad ettevõtteid ja teadus- ja arendusasutusi.

KredEx pakub ettevõtetele kiiremaks arenguks ja välisturgudele turvaliseks laienemiseks laene, riskikapitali, krediidikindlustust ja riigi garantiiga tagatisi.

Tutvustame Eesti ettevõtlussektoreid sihtturgudel ja teenindame välisettevõtete ostusoove, et toetada Eesti ettevõtteid laienemisel uutele välisturgudele.

Toetame välisspetsialistide värbamist Eesti ettevõtetesse, vahendades Eesti ettevõtete töökuulutusi välisriikidesse ning korraldades üleilmseid värbamiskampaaniaid.

Tööstuse digitaliseerimist mõistetakse tihti kui uue arvutiprogrammi või roboti kasutuselevõtmist, aga veel olulisem on targalt kasutada tehnoloogia abil korjatud andmeid. Nii on võimalik seniseid protsesse tõhusamaks muuta ja uusi ärimudeleid luua.

EASi välisinvesteeringute osakonna eesmärk on kujundada Eestist atraktiivne investeerimiskeskkond, tuua siia uusi välisinvesteeringuid ning pakkuda siin juba tegutsevatele investoritele laienemisvõimalusi.

E-​residentsus avab ettevõtjatele üle maailma digitaalse juurdepääsu Eesti arenenud e-​teenustele ja läbipaistvale, vähese bürokraatiaga ning turvalisele ärikeskkonnale, muutes Eestit suuremaks.

E-​Eesti esitluskeskus tutvustab väliskülalistele e-​Eesti edulugu, e-​lahendusi, IKT sektorit ja koostöövõimalusi edukate e-​lahenduste taga olevate kohalike ettevõtete ja ekspertidega.

Kosmosebüroo eesmärk on Eesti kosmosevaldkonna ettevõtluse arendamine ning rahvusvahelise koostöö edendamine, tagades meie ettevõtetele uusi ärivõimalusi kõrgtehnoloogiat loovatel turgudel.

Peipsi põhjarannikule kerkib loodusspaahotell

Peipsi järve põhjakaldale investeeritakse ligemale 36 miljonit eurot, et rajada esimene omalaadne loodusspaahotell. Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutus (EIS) toetab turismi mitmekesistavat projekti õiglase ülemineku fondi vahenditest 13 miljoni euroga, millele lisaks  investeerib osaühing Loodusspaahotell ligemale 23 miljonit eurot. Sellise suurusega projekt on esimene turismi suurinvesteering Ida-Viru õiglase ülemineku fondi vahenditest, samuti viimaste aastate suurim turismiinvesteering väljaspool Tallinna ning kõige mahukam arendus Peipsi järve piirkonnas. “Loodusspaahotell aitab oma kaasaegse ärikontseptsiooniga arendada kogu regiooni ning tõsta piirkonna populaarsust nii sise- kui välisturistide seas. Lisandunud külastajad toovad tulu ka regiooni teistele ettevõtjatele ning loovad eelduse uute töökohtade tekkeks. Samuti on uus spaa kindlasti

Work in Estonia värske ümberasumise käsiraamat: Abiks välismaalastele ja kodumaale tagasipöördujatele

Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse (EIS) välisvärbamise programm Work in Estonia (WIE) on valmis saanud uue ümberasumise käsiraamatu (Relocation Guide), mis on suunatud nii välismaalt Eestisse naasvatele kodanikele kui ka välistalentidele, kes plaanivad Eestisse kolida. Põhjalik juhend pakub väärtuslikku teavet ja praktilisi nõuandeid, mis aitavad muuta kolimise ja uue elu alustamise Eestis võimalikult sujuvaks ja meeldivaks. „Esimese raamatu tegime Work in Estonias juba 2016. aastal ning keskmiselt iga kolme aasta tagant peame selle uuesti kirjutama, sest Eestis muutuvad asjad kiirelt ning õnneks ikkagi alati paremaks ja tõhusamaks,“ kirjeldas raamatu loomise protsessi Eesti rahvusvahelise maja nõustamisspetsialist Sandra Rebane. „Kui esialgu sai raamat

Eesti merendussektori õppetund idufirmadelt – mõtle suurelt, julgelt ja piiridest välja!

Eesti merendussektori ettevõtetel, mis paistavad silma tugeva toomise ja moodsate tehastega, tasuks õppust võtta Eesti idufirmadelt, sõnas Estonian Marine and Manufacturing Initiative (EMI) asutaja ja juht Argo Sildvee, ehk mõelda kohe suurelt ja Eesti piiridest välja.  Eestis merendussektoris on Argo Sildvee sõnul täna väga tugevad toomisüksused, moodsad ja võimsad tehased, lisaks ka väga hea ülemaailmne kontaktide võrgustik. „Me oleme 1200 aastat laevu ehitanud. Meil on ajalugu, inimesed, network. Meil on inseneeria, tootmine, paigaldus,“ selgitas ta. „Tegelikult me oleksime võimelised tugevalt ehitama ise otse, täna me kahjuks teeme seda aga väga palju Soomes.“ See tähendab, et ollakse põhjanaabrite juures suuresti alltöövõtjad

Millised on Norra turu paljulubavad sektorid Eesti ettevõtjatele ja kuidas osaleda riigihangetel – vastab ekspert

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EIS) Norra ekspordinõunik Ryte Venckuviene annab ülevaate Norra turu hetkeseisust, sealsetest potentsiaalsetest võimalustest Eesti ettevõtete jaoks ning jagab kasulikke juhiseid ja reegleid, kuidas Eesti ettevõtted saaksid osa Norra riigihangetest. Kuidas Norra majandusel praegu läheb? Venemaa sõja eskaleerumine Ukrainas on avaldanud märkimisväärset mõju Euroopa energiasektorile ja julgeolekule ja see on mõjutanud ka Norra majandust. Norra on nüüd Euroopale suurim energiavarustaja ja maailmas maagaasi eksportijana neljandal kohal. Teised suured tööstusharud on näiteks avamere laevandus, kalakasvatus, rohetehnoloogiad, IKT ja kerged metallid. Ma mainin neid sektoreid nende ettevõtete tähelepanu tõmbamiseks, kellel on pakkuda lahendusi, tooteid ja tehnoloogiaid nimetatud valdkondades. Nendes traditsioonilistes

Mull° drinks laieneb Lõuna-Koreasse: eesmärgiks müüa 300 000 pudelit aastas

Eesti joogitootja Mull° drinks, tuntud oma kvaliteetse vahuveini ja alkoholivabade jookide poolest, on sihikule võtnud elava Lõuna-Korea turu. Pühendudes kvaliteedile ja jätkusuutlikkusele, soovib ettevõte tutvustada oma tooteid nõudlikele Korea tarbijatele. „Aasia, eriti Lõuna-Korea ja Jaapan, pakuvad sarnast majanduslikku maastikku Balti regiooniga,“ ütles Mull° drinks’i tegevjuht ja asutaja Lauri Sild mõni kuu tagasi. Mull° drinks tunnistab regioonidevahelisi majanduslikke paralleele ja valmistub nüüd debüteerima Koreas. Ettevõtte laienemisstrateegia tugineb ühistele kultuurilistele nüanssidele ja tarbijate eelistustele. Lõuna-Korea on üks ettevõtte peamistest sihtturgudest, kus elab üle 51 miljoni inimese, ning meeskond on optimistlik piirkondlike väljavaadete osas. Mull° drinks’i edu südames peitub pühendumine puhtusele. Ettevõte väldib

Tagasi üles