Vaata peasisu

6. novembril avame loomeettevõtjate arenguplaani elluviimise toetuse

EASi ja KredExi ühendasutus
24. oktoober 2023
2 min

Toetust saab kasutada näiteks uute ärimudelite realiseerimiseks, tootearenduseks, digitaliseerimiseks kui ka personali koolitamiseks. Maksimaalne toetus ühele ettevõttele on 100 000 eurot ning omafinantseering peab olema vähemalt 30%.

Kõik huvitatud ettevõtted on oodatud infoseminarile, mis toimub 1. novembril kell 10.00 Teamsi keskkonnas. Seal jagame infot toetuse tingimuste ja taotlemise kohta ning kaks pilootprogrammist toetatud ettevõtjat jagavad oma kogemuslugu.

Infoseminarile saab registreeruda siin: Loomeettevõtjate arenguplaani elluviimise toetuse infotund – EASi ja KredExi ühendasutus

Loomeettevõtjate arenguplaani elluviimise toetuse pilootprogramm oli avatud aastatel 2021 -2023, kui toetati kokku 17 loomevaldkonna ettevõtja arenguplaani summas 1,16 miljonit eurot. Toetuse kasutamise võimalused on väga laialdased ja iga arenguplaan lähtub tema ettevõtte vajadustest. Uuendusena võrreldes pilootprogrammiga on võimalik toetuse kaasabil soetada ka materiaalset ja immateriaalset põhivara.

Enne taotluse esitamist peavad taotlejad läbima eelnõustamise, mille tulemusena valmib EASi poolt heakskiidetud arenguplaan, mis on ka taotlemise eelduseks. Arenguplaan sisaldab kõiki ettevõtte terviklikku arengut mõjutavaid tegevusi ja eesmärke.

Taotlema on oodatud Eestis registreeritud ja loomemajanduse valdkonnas tegutsevad väike- ja keskmise suurusega ettevõtjad. Toetust taotlev ettevõte peab olema tegutsenud vähemalt kolm aastat ja aastane müügitulu ilma toetuste ja annetusteta on äriregistris kättesaadava viimase kinnitatud majandusaasta aruande põhjal loomemajanduse või sidusvaldkonna tegevustest vähemalt 200 000 eurot, millest ekspordi müügitulu on vähemalt 20 000 eurot või aastane müügitulu ilma toetuste ja annetusteta on äriregistris kättesaadava viimase kinnitatud majandusaasta aruande põhjal loomemajanduse või sidusvaldkonna tegevustest vähemalt 300 000 eurot. Lisaks peab taotluse esitamise ajal ettevõttes töötama vähemalt kaks inimest.  

Taotlusvooru eelarve on 3 000 000 eurot. Täpsem teave taotlemise ja tingimuste kohta: Loomeettevõtete arenguplaani elluviimise toetus – EASi ja KredExi ühendasutus

Taotlusvooru rahastab Euroopa Liit.

Jaga postitust

Tagasi üles