Vaata peasisu

23. oktoobril avaneb loomeettevõtjatele ekspordivõimekuse arendamise toetuse

EASi ja KredExi ühendasutus
9. oktoober 2023
1 min

EASi ja KredExi ühendasutus avab 23. oktoobril loomeettevõtjatele ekspordivõimekuse arendamise toetuse, mille eesmärk on kasvatada loomeettevõtjate ekspordivõimekust ja lisandväärtust.

Kasvupotentsiaaliga loomeettevõtjad saavad toetuse abil arendada oma ekspordivõimekust – näiteks osaledes rahvusvahelistel kontakt- ja turundusüritustel ning messidel või koolitustel ja arenguprogrammides. Uute teenuste ja toodetega on võimalik siseneda uutele välisturgudele või kasvatada olemasolevate sihtturgude müügimahte.

Loomemajanduse eksporditoetus oli avatud ka aastatel 2015 – 2020, kui toetati kokku 109 loomevaldkonna ettevõtjat summas 4,7 miljonit eurot. Toetust kasutati peamiselt messide külastamiseks, sihtturu-uuringuteks ja turundustegevusteks.

Ekspordivõimekuse kasvatamisele suunatud projektid aitasid alustada ekspordiga, tõsta ettevõtete konkurentsivõimet, müügitulu ekspordist ja lisandväärtust. Projektide järelhindamisel nimetati kokku 40 erinevat riiki, kuhu toetuse abil eksportimist alustati.  

Taotlema on oodatud loomemajanduse valdkonnas tegutsevad ettevõtjad, kelle aastane müügitulu ilma toetuste ja annetusteta on vähemalt 50 000 eurot.

Toetuse taotlemine on jooksev. Toetuse suurus ettevõtte kohta on kuni 50 000 eurot ja omafinantseering peab olema vähemalt 30%. Projekti pikkus on kuni 24 kuud. Taotluste rahastamise eelarve on 1 500 000 eurot.

Täpsem teave eelnõustamise, taotlemise ja tingimuste kohta: https://eas.ee/grants/loomeettevotjate-eksporditoetus/

Jaga postitust

Tagasi üles