Vaata peasisu

23 ekspordijuhti omandasid kõrgetasemelise ekspordikvalifikatsiooni

EASi ja KredExi ühendasutus
23. aprill 2015
3 min

23. aprill 2015

23 ekspordijuhti omandasid Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ning Marketingi Instituudi koostöös läbiviidud Eesti ekspordijuhtide kvalifikatsioonitõstmise programmist rahvusvahelise ekspordikvalifikatsiooni.

Koolitusel osalenud Sauel asuva uksetootja Hansadoor OÜ juhataja Andres Tiksi hinnangul oli positiivne, et koolitus toodi e-õppena koju kätte. „Saime kinnitust paljudele praktilistele teadmistele, kuid samas hakkasime ka palju globaalsemat pilti nägema. Uute teadmiste mõju on aastatepikkune ja kasu sellest selgub veel palju hiljemgi,” lisas ta.

“Saime teadmisi laiast maailmast ja see innustas meid ka iseseisvalt uusi võimalusi otsima,” nõustus ka Merle Laidro, programmi lõpetaja, kes on Pärnumaal kivitasapindade tootmisega tegeleva OÜ Edelstein juhatuse esimees.

EASi ekspordidivisjoni juhi Allar Korjase sõnul on mujal maailmas on e-õpe selgelt tõusev trend ja sooviti näha, kuidas Eesti ettevõtjad sellega kaasa tulevad. „Täna võime öelda, et tulemused on väga positiivsed ja kindlasti tasub ka tulevikus ära kasutada võimalusi rahvusvaheliselt konkurentsivõimeliste teadmiste omandamiseks. Selleks, et olla välisturgudel konkurentsivõimeline, tuleb end pidevalt täiendada ning õppida tasub ikka parimatelt,“ selgitas Korjas. Tema kinnitusel plaanib EAS pakkuda erinevaid võimalusi ekspordijuhtidele teadmiste täiendamiseks rahvusvahelisel tasemel ka edaspidi. EASi jaoks oli tegemist pilootprojektiga.

Eesti ettevõtete ekspordijuhtide huvi ekspordimüügi alaste oskuste täiendamiseks oli suur ning need ettevõtete esindajad, kes Suurbritannia või Kanada rahvusvahelisse programmi valiti, lõpetasid õppe ettenähtud ajal. „Osalejad olid kõrgelt motiveeritud, sest selline e-õppe vorm ongi paljude ekspordi müügijuhtide ainus võimalus end pidevate ärireiside kõrvalt koolitada,” sõnas programmi koordineeriv Marketingi Instituudi juht Anu-Mall Naarits.

Suurbritannia The Institut of Export koolituste direktor Kevin Shakespere ütles, et Eesti õppurite grupp paistis silma oma kõrgete ambitsioonide ja väga hea tasemega. Kõik 19 The Institute of Export programmis osalejat kuulusid tipp-kolmandiku hulka ning kolm lõpetas kiituskirjaga.

23 ettevõtte eksporditöötajal oli EASi programmi raames võimalus ennast täiendada Kanada (FITT) või Suurbritannia (The Institute of Export) ekspordi instituutide distantsõppes. Rahvusvaheline distantsõpe oli kombineeritud aktiivõppe, võrgustumise ja mentortoega.

Programmi lõpetasid ekspordijuhid järgmistest ettevõtetest: Nortal AS, DSV Transport AS, Harju Elekter Elektrotehnika AS, Ramboll Eesti AS, K-Print OÜ, T-Tammer OÜ, Kroonpress AS, Mindware OÜ, Fratelli Grupi OÜ, Maru Metall AS, EE Tehnoloogiatööstus AS, Võru Juust AS, Paar OÜ, Ilmre AS, Hansadoor OÜ, Estover OÜ, Nett AS, Pinest AS, Sangar AS, Fennobed OÜ, Frontier Hockey OÜ, Kroonipuu OÜ, Edelstein OÜ.

Õppeprogrammi kaasrahastati Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.

Jaga postitust

Tagasi üles