Vaata peasisu

EAS toetab viit ettevõtjate elektriliitumiste pilootprogrammi projekti

EASi ja KredExi ühendasutus
11. jaanuar 2017
2 min

Ettevõtjate elektriliitumiste pilootprogrammi taotlusvoorus otsustas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) toetada viit projekti ligi 112 000 euroga. Programmiga toetatakse elektrivõrguga liitumist ja elektrivõimsuse suurendamist Ida-Viru, Põlva, Valga ja Võru maakonnas asuvates ettevõtetes. Toetuse sihiks on stimuleerida majanduskasvu ja luua uusi töökohti.

Toetuse saajateks on Alcantra, Pargi puukoda, Arke Lihatööstuse AS, Estopuit ja Well Tehnoloogia. Pilootprogrammi haldava riigihalduse ministri Mihhail Korbi sõnul on tal hea meel, et taotlusi laekus kõigist piirkondadest, kuhu see oli sihitud. „Regionaalareng on üks valitsuse prioriteete ja elektriliitumiste toetamine aitab luua kõrgepalgalisi töökohti, edendada ettevõtlust ja selle kaudu kohalikku elu.“

EASi regionaalarengukeskuse valdkonnajuhi Jaak Puistama sõnul plaanivad kõik toetust saanud ettevõtjad suurendada lisandväärtust ning luua kokku 52 uut piirkonna keskmisest kõrgema palgaga töökohta. Toetust saanud Ida-Virumaa ettevõte OÜ Well Tehnoloogia planeerib projekti raames suurendada elektrivõimsust 1000 kW võrra, mis on vajalik suuregabariidiliste ventilaatorite uue tootmistehase tegevuseks ja katsetuste läbiviimiseks. Projekti tulemusena planeerib ettevõte võtta tööle lisaks 42 inimest. Põlvamaal tegutsev Arke Lihatööstus AS plaanib projekti raames suurendada elektrivõimsust enam kui kahekordselt, et võimaldada uute seadmete kasutuselevõtt lihatööstuse Põlgaste tsehhi tootmismahtude tõstmiseks. Projekti tulemusena kavatsetakse luua juurde neli töökohta, mille palgatase on poolteist korda kõrgem Põlva maakonna keskmisest töötasust.

Ettevõtjate elektriliitumiste pilootprogrammi laekus tähtajaks seitse taotlust (kaks Ida-Virumaalt, kolm Põlvamaalt ning Valgamaalt ja Võrumaalt kummastki üks taotlus). Kokku taotleti toetust üle 166 000 euro mahus. Ettevõtjate elektriliitumiste programm piloodina õigustas ennast ning programmiga tegeleb edasi Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, kes analüüsib võimalusi toetavaid tegevusi laiendada ning viia toetuse taotlemise võimalus üle-eestiliseks.

Pilootprogrammis said taotlejaks olla äriühingud, mille tegevusalaks on töötlev tööstus ja mis on äriregistrisse kantud vähemalt 12 kuud enne taotluse esitamise tähtpäeva ning mille müügikäive 2015. aastal ületas taotletava toetuse summat.

Toetuse suurus on maksimaalselt 50 000 eurot ühe projekti kohta, millele lisandub omafinantseering vähemalt 50% ulatuses.

Toetuse saajad:

Osaühing ALCANTRA (Põlvamaa)

Osaühing Pargi puukoda (Võrumaa)

Arke Lihatööstus AS (Põlvamaa)

Estopuit OÜ (Põlvamaa)

OÜ Well Tehnoloogia (Ida-Virumaa)

 

Lugupidamisega,
Emilie Toomela
EASi pressiesindaja
+372 58145058
[email protected]

Jaga postitust

Tagasi üles