Vaata peasisu

10 000-eurose disaini meistriklassi peapreemia võitis Factory Seven

EASi ja KredExi ühendasutus
19. juuni 2019
3 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) tootearenduse programmi „Disaini meistriklass“ 10 000 euro suuruse peapreemia võitis ventilatsioonitoodete valmistaja Factory Seven.

Disaini meistriklass on tootearenduse programm, mis võimaldab muu hulgas ettevõttesse tekitada kompetentsi turu ja tarbija mõistmiseks, ressursside juhtimiseks ning toodete iseseisvaks arendamiseks tulevikus. Teisipäeval toimunud meistriklassi finaalis esitlesid programmis osalenud ettevõtted žüriile (Yrjö Ojasaar, Jana Kukk, Tiit Arro, Lauri Hirvesaar, Martin Goroško, Aigi Kukk) oma arendusideid ja prototüüpe. 10 000-eurose auhinna edasiseks disaini rakendamiseks võitis ettevõte Factory Seven. Publiku lemmikuks valiti online äri ehitaja teenust arendav Elkdata.

Disaini meistriklassi koolitaja Kaarel Mikkini sõnul saab programmi käigus oma toodet või teenust arendada teadlikult tippspetsialistide personaalsel juhendamisel. „Disaini meistriklass loob võrdsed võimalused maailma muutmiseks nii Hiiumaalt pärit kahemehe firmale kui ka suurele IT-ettevõttele,“ ütles Mikkin.

Disaini meistriklassi võitja Factory Seven OÜ toodab tööstuslikke ventilatsioonisüsteemide komponente. Programmi käigus lõi Factory Seven meeskond suurköökidele moodul köögikubu, mis on parema funktsionaalsusega, omanäolise disaini ning LED valgustusega.

Factory Seven juhataja Aivar Andersoni sõnul on disaini meistriklassi projekt kogu meeskonnale hästi mõjunud, sest nad on hakanud tootearendusega edasi liikuma ja tänu sellele projektile on meeskond mugavustsoonist välja tulnud. „Kui projekti algul arvasime, et toodame kubusid suurköökidele, siis varsti selgus, et tegemist on vaid roostevaba vanniga,“ naljatles Anderson ja lisas, et kõige suurem võit on see, et me oleme meeskonnaga leidnud ühise keele ning me oleme asjadest hakanud paremini ja ühtemoodi aru saama. Kindlasti võidavad sellest kõige rohkem meie kliendid, rääkis Anderson.

EASi tootearenduse ja disaini projektijuhi Aigi Kuke sõnul oli kõikide osalenud ettevõtete areng programmi jooksul märkimisväärne: „Žüriil oli seekord väga raske ülesanne, kuna programmi raames arendatud teenused ja tooted olid väga kõrge tasemega. Ettevõtted jõudsid oma meeskondadega ideest reaalsete tulemusteni. Mõne toote puhul on tehtud juba ka esimesed müügitehingud. Programm on aidanud ettevõtetel leida õiget sihti ja motivatsiooni ning andnud vajalikud tööriistad, kuidas tootearendust ettevõttes läbi strateegilise disaini efektiivsemaks muuta,“ ütles Kukk.

Järgmisse disaini meistriklassi kandideerimine lõpeb 5. oktoobril. Registreeruda saab veebilehel www.eas.ee/teenus/disainimeistriklass. Disaini meistriklassi oodatakse osalema ühest ettevõttest 2–3 inimest, kellel on ettevõtte juhtimises või tootearenduses vastutav roll.

EASi loodud programmi „Disaini meistriklass“ aitavad ellu viia BDA Consulting, Brand Manual ja Design Minds.

Jaga postitust

Tagasi üles